24.10.2021 | 10:21

avatar

Adam Haertle

Ekspert informatyki śledczej, Wojciech Pilszak, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Coraz większy kawałek naszego życia toczy się w świecie wirtualnym – nic więc dziwnego, że pojawiają się detektywi, specjalizujący się w poszukiwaniach w internecie. Z prezesem takiej właśnie agencji spotkamy się już dzisiaj. Poznajcie Wojciecha.

Wojciech Pilszak przez osiem lat zbierał doświadczenie jako funkcjonariusz policji, specjalizujący się w ściganiu cyberprzestępczości. Jedenaście lat temu porzucił mundur i założył firmę e-Detektywi. Firma zajmuje się badaniami z zakresu informatyki śledczej i analizy kryminalnej, świadczy też usługi detektywistyczne oraz prowadzi szkolenia z zakresu informatyki śledczej, ochrony danych i zwalczania cyberprzestępczości. Wojciech jest też wykładowcą akademickim oraz znanym i lubianym prelegentem na branżowych konferencjach – polecamy np. jego wykład o stylometrii. Będziemy mieli okazję porozmawiać o wielu ciekawych sprawach – zarówno o rozwoju cyberprzestępczości jak i metod jej ścigania, o analizie urządzeń na potrzeby postępowań jak i o specyfice pracy detektywa w internecie. Czekamy też na wasze pytania zadawane w trakcie audycji. Będzie o czym rozmawiać – zapraszamy już dzisiaj o 21.

UWAGA: Mamy oczywiście konkursy. W konkursie głównym do wygrania jest między innymi Raspberry Pi od sponsora, firmy Fudo Security, twórcy rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

W drugim konkursie do wygrania jest darmowa wejściówka na fantastyczną konferencję Oh My H@ck!

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Ekspert informatyki śledczej, Wojciech Pilszak, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze