Irek Parafjańczuk z Team Cymru gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

dodał 27 czerwca 2021 o 09:24 w kategorii Info, Rozmowa Kontrolowana  z tagami:
Irek Parafjańczuk z Team Cymru gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Są w branży bezpieczeństwa osoby, o których nie można znaleźć zbyt wiele informacji online. Co prawda, najczęściej unikają one także wywiadów, ale czasem udaje się nam do rozmowy namówić kogoś, kto na co dzień nie występuje przed kamerami. Poznajcie Irka.

Przez CERT Polska przewinęło się wiele osób, które zrobiły spore kariery w obszarze bezpieczeństwa na całym świecie. To nie tylko „kuźnia talentów”, ale też dobre miejsce do nawiązywania ciekawych kontaktów. Nasz dzisiejszy bohater prosto z narodowego CERT-u wylądował w Team Cymru – bardzo nietypowej organizacji zajmującej się od wielu lat bezpieczeństwem w sieci. Team Cymru świadczy (od niedawna także komercyjnie) usługi threat intelligence, posiadając niezwykłą możliwość analizy ruchu sieciowego. Jak sam informuje na swojej stronie, jest często w stanie śledzić sprawców cyberprzestępstw mimo używania przez nich licznych serwerów proxy, VPN-ów i innych usług anonimizujących. Jak to robi? Może tego dowiemy się wieczorem. Liczymy również na wasze pytania na żywo – zapraszamy już o 21.

Oczywiście będą też nagrody – do wygrania jest między innymi Raspberry Pi. Sponsorem nagród jest firma Fudo Security, twórca rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

Oczywiście! Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.