30.12.2019 | 18:12

Adam Haertle

Jak Google zablokowało mi dostęp do mojego własnego konta Google

Gdzie kończy się granica między bezpieczeństwem a wygodą? U mnie skończyła się na odcięciu od konta Google – choć zdecydowanie zachowywałem się na nim jak zdeterminowany przestępca. Historia ku przestrodze.

Urlop, a za nim idący nagły przypływ czasu do zagospodarowania, sprzyja różnym ciekawym pomysłom. W moim przypadku było to, zainspirowane przypadkowym wydarzeniem, zalogowanie na dawno nieużywane konto Gmaila. Chęć zrobienia tam porządków zaowocowała odebraniem mi do niego dostępu przez Google – i to odebraniem, wydaje się, ostatecznym i nieodwracalnym. Ale po kolei.

Nazywam się Stephen, Stephen Grinemaldi

Dawno, dawno temu, jeszcze zanim powstała ZaufanaTrzeciaStrona, bawiłem się w różne dziwne eksperymenty. Jednym z nich było testowanie narzędzi do integracji serwisów społecznościowych (tak, były takie – w jednym miejscu można było publikować status, który pojawiał się w 20 czy 30 serwisach naraz). Do takich testów niezbędne było założenie kont. Zacząłem od konta Gmaila jako niezbędnej podstawy operacji. Stephen Grinemaldi (dane zmyślone, prawdziwe były również zmyślone) założył skrzynkę i zarejestrował pewnie z 40 czy 50 kont w różnych serwisach – od Facebooka, przez Twittera i LinkedIna, po jakieś zupełnie egzotyczne, których nazw nawet nie pamiętam. Eksperyment potrwał kilka tygodni, po czym konta poszły w zapomnienie. Na konto Google zaglądałem może raz na dwa lata. Nie działo się tam nic ciekawego.

Mając dzisiaj sporo wolnego czasu, zabrałem się za sprawdzanie, czy wszędzie, gdzie to możliwe, aktywowałem już 2FA i trafiłem na konto Stephena na Twitterze (zapamiętane w managerze haseł), gdzie 2FA nie było. Aktywowałem, a przy okazji zajrzałem na skrzynkę Gmaila Stephena i pomyślałem, że skoro w managerze haseł mam tylko jego Twittera i Gmaila, to czas zresetować hasła w pozostałych serwisach i wziąłem się do roboty.

Ryzykowne porządki

Przyjąłem następującą procedurę:

 • rzut oka do skrzynki, sprawdzenie, od kogo jest pierwszy e-mail na liście,
 • reset hasła do tego serwisu w oparciu o skrzynkę,
 • skasowanie wszystkich e-maili od tego serwisu w skrzynce, by nie przeszkadzały w dalszej procedurze,
 • znalezienie kolejnego serwisu (e-mail najwyżej na liście) i powtórzenie całego cyklu.

Szło całkiem nieźle. Facebook, LinkedIn, Twitter, Tumblr… I chwilę potem moja sesja Gmaila w skrzynce Stephena została wylogowana, a w skrzynce skojarzonego konta Google znalazła się taka oto wiadomość.

„Powiązane konto Google zostało wyłączone”

Sytuacja bez wyjścia?

Oczywiście postanowiłem „zabezpieczyć konto”. Podałem login, podałem prawidłowe hasło. Na pytanie pomocnicze odpowiedzi nie znałem (może ktoś ma mój numer telefonu sprzed 15 lat? o ile podałem prawidłowy…). Podałem adres e-mail (skojarzony z kontem zablokowanym), przepisałem kod, który przyszedł pocztą i…

„Nie udało się zalogować”

Link dotyczący „sposobu odzyskiwania konta” prowadzi do artykułu pomocy. Artykuł ten wskazuje wiele pytań, które w moim przypadku nie zostały przez Google zadane i nie daje żadnych dodatkowych informacji pomagających odzyskać dostęp do konta.

I co teraz?

Muszę przyznać, że zachowywałem się jak typowy przestępca:

 • zalogowałem się na dawno nieużywane konto,
 • za jego pomocą resetowałem hasła do innych kont w innych serwisach,
 • e-maile z resetem hasła usuwałem,
 • a do tego wszystko robiłem z innego kraju (urlop!).

W sumie nie dziwię się zatem, że Google konto zablokował. Skoro zachowuję się jak złodziej, to pewnie jestem złodziejem. Dziwię się jednak, że nie mam (chyba nie mam?) żadnego sposobu odzyskania swojego wspaniałego konta Stephena, jako jego prawowity właściciel. Niestety zakładając wiele lat temu konto „tymczasowe”, nie ustawiłem dwuskładnikowego uwierzytelnienia (o ile było dostępne w 2012 czy w tych okolicach). Co zatem mi zostaje? Chyba tylko liczyć na to, że ktoś z Google to przeczyta i będzie wiedział, jak problem rozwiązać. A może wy macie pomysł, co zrobić dalej?

Jedno jest pewne – nie będę już robił porządków na kontach Google w trakcie wakacji w innym kraju.

Powrót

Komentarze

 • 2019.12.30 18:34 ff

  Ej, a co jest nie tak z instagramem? Chciałem założyć profil dla jakiegoś tam mojego pobocznego projektu. Robiłem to przez przeglądarkę na komputerze. Dwa razy na różnych komputerach i różnych łączach internetowych. No i po wypełnieniu formularza rejestracyjnego klikam Dalej. I od razu wywala komunikat, że nie jakiś błąd, teraz go już nie pamiętam dokładnie, ale pisali coś o zablokowaniu konta. Próbuję jeszcze raz i teraz wywala, że login zajęty. Próbuję się zalogować, to piszą, że konto zablokowane za naruszenie regulaminu. Wchodzę pod adres instagram.com/podanaNazwaPrzyRejetracji i pokazuje, że nie ma takiej strony.

  Odpowiedz
  • 2019.12.30 21:19 m

   Witaj w świecie facebooka :)

   Odpowiedz
  • 2021.12.14 19:45 Paweł

   Ja mam problem wejść zalogować się na stronie http://www.skokinarciarskie.pl, bo jest tam taki typer gdzie można wybierać zawodników, no i gdy się loguję to pisze nie aktywna konto i taki użytkownik nie istnieje, a gdy chcę się zarejestrować to pisze że już jest taki użytkownik i email, a hasło się zapisałem na kartce i nic nie wychodzi, a już wszystko kombinowałem.

   Odpowiedz
 • 2019.12.30 18:56 Remik

  Dobre. Ja ostatnio zauważyłem ze moje zapasowe konto Google usunięto. I nie robiłem na nim ww rzeczy. Po prostu miałem 2. konto, które nazywało się tak samo tylko, że miało jeszcze dodane do nazwy „archiwum” Na wypadek gdybym coś pokasował a nie miał jak wrócić. Co prawda nie logowałem się na nim chyba z rok albo i dłużej. Nagle, chcąc się zalogować na nie, dowiedziałem się, ze konto nie istnieje. No cóż :/

  Odpowiedz
  • 2019.12.31 12:04 mat2

   GMail najwyraźniej kasuje konta pocztowe, które nie były przez dłuższy czas używane. Czas nieaktywności można zmienić lub chyba nawet wyłączyć usuwanie konta w „Menedżerze nieaktywnych kont”.

   Podobnie postępuje (kasuje stare konta) wielu polskich dostawców poczty elektronicznej.

   Odpowiedz
   • 2021.03.01 22:40 Dorota

    Ja używałam głównego konta Google. Za każdym razem pokazywało mi ze wpisuje zle hasło. Logowalam się za pomocą drugiego urządzenia. Zmieniłam hasło. Gdy wpisuje stare hasła które miałam pokazuje mi przy każdym ze hasło zostało zmienione 7 msc temu. Dlaczego? Skoro ostatnie hasło zmieniałam 2 miesiące temu?

    Odpowiedz
 • 2019.12.30 18:58 bart

  Ten artykuł to jakiś szkic? Jaka strona się wyświetla po kliknięciu w link na ostatnim o brazku?

  Odpowiedz
 • 2019.12.30 21:57 Marcin

  Jakie jeszcze ciekawe eksperymenty robiłeś w ok. 2012 roku, Adam ?

  Odpowiedz
 • 2019.12.30 22:31 Cysioland

  To częste z kontami rodziny, która często zmienia telefony z Androidem, z Gmaila nie korzysta a nawet papierowego menedżera haseł nie stosuje. Na każdy telefon zakłada się osobne i tyle, bo nie zawsze Google zezwoli na dostęp.

  Odpowiedz
  • 2019.12.31 09:04 unaffiliated

   Akurat to podejście jest całkiem dobre, może przynajmniej Google nie będzie tak łatwo gromadzić danych o tak postępujących użytkownikach :)
   A identyczna sytuacja zdarzyła mi się na początku miesiąca, po wyczyszczeniu historii przeglądarki, tydzień przed tym jak ostatecznie usunęłam konto. Po którejś próbie dostałam kod na SMS, który w końcu podziałał. Jak teraz o tym myślę, to mam wielkie szczęście, że od zawsze usuwanie rzeczy jest dużą częścią mojej normalnej pracy a sam proces likwidacji konta był u mnie rozłożony na wiele tygodni. Dzięki temu samo kasowanie po kolei różnych elementów nie zostało zinterpretowane jako „podejrzana działalność” i mogłam to robić swobodnie.

   Odpowiedz
 • 2019.12.31 00:22 Emilian

  Próbowałeś kontaktować się z supportem? Chociaż pewnie (a raczej na pewno) prosiliby o dowód tożsamości.

  Odpowiedz
  • 2021.09.10 12:20 Ewelina

   Tu nie ma.zadnego supportu, nikt nie wspiera darmowych kont. Google-hanba! 15 lat mojego życia poszło w p****! I to , że znam login, hasło i loguje się z zaufanego urządzenia nie wystarcza bo…nie znam numeru karty biblioteczniej! Czy jest tu może ktoś, ktoa pomysł jak odzyskać dostęp?

   Odpowiedz
 • 2019.12.31 00:47 az

  może przy wykonywaniu tej weryfikacji z polskiego adresu IP nie będzie problemu, bo zagraniczny adres IP ma prawo być najbardziej podejrzany dla google

  Odpowiedz
 • 2019.12.31 07:13 Gosc

  Spróbujcie zalogować się do gmaila przez tora. Jest Duża szansa że konto zostanie zablokowane. Tak zablokowali mi konto na ok 3 miesiące. Mimo wpisywania poprawnego hasła, starego hasła, podania daty założenia konta, klikania w linki do odzyskiwania na mailu powiązanym, to i tak wcześniej nie odblokowali.
  Przez to zrezygnowałem z maili na gmailu.

  Odpowiedz
  • 2021.09.10 12:21 Ewelina

   Miałeś z google jakikolwiek kontakt w tej sprawie inny niż odsyłanie do formularza, który nie działa?

   Odpowiedz
 • 2019.12.31 10:35 lol

  Google kiedykolwiek przestanie zbierać nr telefonów ? Przestałem je weryfikować i robię po 300 kont do gier, konta można używać bez problemów, dopóki nie zechce ich przenieść na inny telefon. Olac to..

  Kolejny problem z weryfikacją starych kont ma np. Paysafecard, wprowadzili 2FA
  i teraz mam problem bo wprowadzili zmiany zanim zmieniłem nr telefonu na nowy. teraz mam problem bo jako 2FA nie użyję nr telefonu a drugą opcją jest instalacja aplikacji/zalogowanie i potwierdzenie logowania w aplikacji o.o
  a aplikacja zwyczajnie nie działa, nie mam gdzie wpisać danych logowania do mypaysafecard o.o

  podobny problem mam z Paypalem, też stary nr telefonu i nie mogę potwierdzić logowania przez telefon/pytanie zabezpieczające nie działa a
  „Wyślemy Ci wiadomość e-mail” skutkuje
  „Kod weryfikacyjny do zresetowania hasła PayPa” ale co z tego skoro następnym krokiem jest PONOWNE UŻYCIE telefonu/pytania ! co za inteligent wymyślił to zabezpieczenie xD po co dali opcję Kodu na email skoro to nic nie daje…

  Odpowiedz
 • 2019.12.31 10:56 Miki

  Najlepszym rozwiązaniem jest napisanie artykułu o zablokowanym koncie. Dla dziennikarzy ręcznie odblokują konto pod presja mediów społecznościach. Kiedyś widziałem o tym film na YT. Też nagraj jak Cię zaproszą do siedziby Googla na oficjalny unboxing połączony z wycieczką.

  Odpowiedz
  • 2020.02.09 11:12 Yolorag

   Odkopuje, ale co tam ;D
   Dokładnie, jedynym sposobem na jakąkolwiek reakcję Googla jest zrobienie dymu na reddicie i modlenie się żeby ludzie podawali dalej. Wiele takich przypadków było głośnych, ale najprawdopodobniej 99 % nigdy nie otrzyma odpowiedzi od żywej osoby.

   Odpowiedz
 • 2019.12.31 14:49 Stephen

  Google kasuje konta nieużywane od pół roku, u nie tylko Google, inne firmy serwisy robią to samo. Nowa polityka. Głośno o tym było niedawno

  Odpowiedz
 • 2019.12.31 15:37 bmo

  Trzeba być wytrwałym w odzyskiwaniu konta, tak jak dziennikarz, którego gmail zhackowano:
  SIM swap horror story: I’ve lost decades of data and Google won’t lift a finger
  https://www.zdnet.com/article/sim-swap-horror-story-ive-lost-decades-of-data-and-google-wont-lift-a-finger/
  First they hijacked my T-Mobile service, then they stole my Google and Twitter accounts and charged my bank with a $25,000 Bitcoin purchase. I’m stuck in my own personal Black Mirror episode. Why will no one help me?

  Odpowiedz
 • 2019.12.31 20:56 Szymon

  Ja mam konto, nie logowalem sie na nim chyba ze 6 lat. Ale zalogowalem sie wczoraj by sprawdzic czy nie ma za duzo spamu, nie bylo – a konto dziala nadal :) ale to na hostingu z wlasna domena, nie jakims google ;-)

  Odpowiedz
 • 2020.01.01 10:36 Anonimowy

  Google tak dba o bezpieczeństwo, że jak zapomniecie hasła to jest je problem odzyskać. Nawet posiadając zapasowy email i dodane 2fa (telefon). Dodatkowo polski support potrafi tylko najprostsze rzeczy ogarnąć, reszta to dla nich czarna magia.

  https://support.google.com/mail/thread/15379962?hl=pl

  W ramach ciekawostki dodam, że udało mi się uzyskać datę założenia konta, wystarczyło użyć pewnego skryptu.

  Odpowiedz
  • 2020.01.01 16:37 Marek

   Pamiętam jak się raz rozbiłem o datę założenia konta. Konto z czasów wersji beta, jak gmail był jeszcze na zaproszenia i wymyśl sobie teraz w jakim miesiącu zakładałeś konto. :D Po tych przebojach zapisuję sobie zawsze datę założenia nowych kont w managerze haseł. Raz się przydała.

   Odpowiedz
  • 2020.01.01 18:14 bmo

   RE:2020.01.01 10:36 Anonimowy
   No właśnie, jak sprawdzić date utworzenia konta gmail jeśli Pobieranie przez POP jest wyłączone?

   Odpowiedz
 • 2020.01.01 12:36 Krzysztof

  Mi zablokowali Youtube i teraz tylko automaty odpowiadają, że nie mogę się odwoływać drugi raz. Nie wiem za co i na jak długo.
  Paranoja. Nie ma do kogo zadzwonić, jedyne co mogę zrobić to chyba się modlić o odblokowanie.
  A inni se wrzucają wiadomości z telewizji i im nie blokują. Dziwne.
  Podejrzewam że nie podobało im się że wszystkie filmiki jakie wrzucałem były prywatne albo niepubliczne i blokując mi konto skasowali je bo nie da się ich pobrać przy zablokowanym koncie.
  Z zagorzałego zwolennika robią sobie ze mnie wroga. Zaczynam się zastanawiać jak ja mogę uprzykrzyć im życie.

  Odpowiedz
  • 2020.03.06 15:46 youtuber

   Mi zablokowali konto bo wrzuciłem film własnego autorstwa z Vivaldim w tle (przecież prawa autorskie wygasły i to nawet wg ustawodastwa usa).

   Odpowiedz
 • 2020.01.01 16:33 Marek

  Nadal jesteś na urlopie? Mnie często udawało się odzyskać dostęp po powrocie do Polski. Co jeszcze mogę polecić – zalogować się na inne konto Google (mi najlepiej ta sztuczka działała z firmowym kontem w Google Apps), wylogować (ale nie czyścić ciasteczek) i próbować zalogować się na stare konto (koniecznie z lokalizacji w Polsce i w Twoim mieście, koniecznie z Chrome i NIE w private mode)

  Jak już uda Ci się odzyskać dostęp to ustaw 2FA – to bardzo pomaga. Chociaż ja mam teraz problem – Google chce żebym podał nr telefonu, mimo że loguję się tam przez YubiKey… Muszę iść kupić nowy nr (przecież im nie podam własnego) inaczej mi nie odblokują dostępu :/

  Ogólnie tego typu przygody sprawiły że powoli przenoszę konta do innych dostawców. Cenię bezpieczeństwo jakie daje GMail, ale tak jak napisałeś – jest granica.

  Odpowiedz
  • 2020.01.01 16:39 Marek

   Aha, i pamiętaj żeby wyłączyć wszystkie AdBlocki, NoScripty i inne takie. Czysty Chrome, żeby Google mogło wyciągnąć jak najwięcej informacji o Tobie ;)

   Odpowiedz
   • 2020.01.01 16:41 Marek

    Jak to wszystko nie pomoże, to przetłumacz posta na angielski i wrzuć link na HackerNews (news ycombinator com) – tam lubią takie historie, a sporo ludzi z google przegląda tamtejsze wpisy.

    Odpowiedz
 • 2020.01.01 21:53 Paweł

  Konto raczej nie do odzyskania. Nie ma czegoś takiego jak support Google z którym można się skontaktować. Zresztą nawet gdyby był, to jak udowodnisz im, że to było Twoje konto?
  Miałem podobną blokadę jakieś 2 lata temu i jedyną możliwością było przebicie się przez formularz, który zadawał pytania w stylu: „Kiedy założyłeś do konto?” „Do kogo najczęściej wysyłasz wiadomości”. Konto odzyskałem, gdy wypełniając formularz po raz 50-ty, a może 100-tny, dostałem pytanie, czy do tego adresu był przypisany numer telefonu i okazało się, że na szczęście był. Dostałem kod sms-em i sukces. Dlaczego nie zapytali mnie o to od razu, pozostanie dla mnie zagadką chyba na zawsze.

  Odpowiedz
 • 2020.01.02 12:46 Rishon

  Miałeś szczęście, że w ogóle udało Ci się zalogować.

  Popularnym ostatnio trendem na wielu stronach jest niepożądane dla mnie (i pewnie dla wielu innych osób, nawet powiedzmy security-concious) zjawisko wymuszania 2FA z zaskoczenia, bez żadnego ładu i składu. Raczej nie jest tajemnicą, że jest to sposób na zbieranie numerów telefonów pod pretekstem poprawy bEzpIecZeńStWa.

  Posiadam od 8 lat konto na GitHubie. Nie miało ono włączonego 2FA, gdyż było ono niepożądane w tym do czego go używałem.

  Pewnego dnia chcę się na nie zalogować i GitHub każe mi wpisać kod z e-maila. No fajnie, konto przypisane do Gmaila, na który nie logowałem się od 3 lat, i które także nie miało 2FA z tych samych powodów.

  Loguję się do gmaila, wpisuję e-mail i hasło z menedżera, a tu kolejny zonk – każe mi podać numer telefonu (żaden nie był do niego przypisany). Klikam odzyskiwanie konta w nadziei że przejście przez serię pytań pozwoli mi się zalogować bez tego (w końcu trzeba oszczędzać prepaidy). Odpowiadam na pytania, podaję e-mail (który nota bene był e-mailem zapasowym do tego konta) i… dostaję informację, że nie można było stwierdzić mojej tożsamości. Postanawiam wtedy, że po prostu podam jakiś numer telefonu. Odpalam nową sesję, wpisuję dane, i widzę komunikat mówiący, iż nie można było stwierdzić, że konto należy do mnie – ściana, żadnych opcji odzyskiwania. Nie zalogujesz się i co nam zrobisz. Zmiana IP, przeglądarki – to samo. Dopiero po bitym MIESIĄCU pozwoliło mi ponownie wpisać numer telefonu, zalogować się i skasować ten syf.

  Najśmieszniejszy w tym jest fakt, że przejąłem w tym czasie kilkadziesiąt obcych kont na Gmailu bez większego problemu, a do własnego prawie się nie mogłem dostać.

  Piękne czasy.

  Odpowiedz
 • 2020.01.03 15:09 Tiger

  Nie powinno być wielkim zaskoczeniem dla nikogo, że obecnie zaawansowane algorytmy, serwisów udostępniających swoje usługi „za darmo”, starają się blokować konta duchy. Dążą do tego aby zarejestrowane konta były ściśle powiązane z konkretnym, jednoznacznie identyfikowalnym człowiekiem. Z drugiej strony – po co chciałeś aktywować wszystkie nieużywane dawno, od czasu jakiegoś tam eksperymentu, konta na zmyślone dane? Teraz już nie ma tak łatwo. Założyłem niedawno konto na yandeksie z tabletu, aby mieć dysk. Wszystko działało do momentu aż zalogowałem się do dysku z programu pod linuksem na laptopie. Blokada. Wchodzę z tabletu – na koncie wykryto podejrzaną aktywność, aby odblokować konto – podaj numer telefonu, wyślemy smsa. I tyle, po koncie.

  Odpowiedz
 • 2020.01.03 17:26 Amaro

  No i nie rozumiem po co ten artykuł? Zachowywał się jak typowa osoba która się komuś włamała na maila, nie pamiętałeś numeru ani nic żeby udowodnić że to twoje konto (o logowaniu z zagranicy to już nawet szkoda wspominać). I nie wiem czego się spodziewałeś? Jak szanuję ten portal to artykuł kompletnie bez sensu…

  Odpowiedz
 • 2020.01.04 08:53 Novos

  Też miałem problem z kontem jak wymieniłem dysk w komputerze. Zapomniałem hasło, bo używałem klienta poczty. Z jakiegoś powodu przy próbie odzyskania hasła moje konto zostało zablokowane i kazano mi czekać na odblokowanie ręczne. Przez tydzień nie miałem dostępu do poczty.

  Odpowiedz
 • 2020.01.04 21:55 AV

  Z pół roku temu Google uwalił konto mojej babci – konto związane było z jej tabletem do przeglądania zdjęć kotów. Nigdy nie dowiedziałem się, co mogła zrobić 80 letnia staruszka, żeby tak bardzo pogwałcić reguły regulaminu wielkiej korporacji. Odpowiedzi na pytania z kim najczęściej piszesz, kiedy założono konto itp. nikt nie pamiętał, no bo przecież jak nie mam dostępu do konta, a założyłem je 3 czyszczenia tabletu temu, to skąd to wiedzieć? Hint jest taki: udało mi się, po jakimś czasie i przegryzaniu się przez różne fora i support Gugla, odzyskać dane z konta. Tj. mogłem (pozwolono mi) zalogować się na konto starym hasłem, w celu pobrania przygotowanego zipa z wszystkich danych babci – czyli de facto z niczego. Dla nas pociecha żadna, ale i problem znikomy. Jeśli Wasze dane są bardziej istotne, jest o co walczyć (choćby kopia danych może być warta zachodu). Postaram się przejrzeć archiwum i wygrzebać właściwy tok postępowania. odpowiem sobie wtedy na ten komentarz.

  Odpowiedz
  • 2020.01.06 00:39 df

   Dlatego lepiej nie korzystać z systemów operacyjnych, które wymuszają zakładanie kont u producenta. Inwigilacja + źródło problemów w przyszłości.

   Odpowiedz
  • 2020.02.27 14:55 Adam

   Cześć

   Prośba o sposób postępowania.
   Mam konto gmail, na które mam zalogowanego smartfona Xiaomi, jednak nie mogę odzyskać do niego hasła na żadnym z urządzeń.
   Jeżeli telefon się zepsuje, pewnie utracę całkiem kontakt z kontem.

   Mimo, że mam dostęp do konta, nie mogę się na nie zalogować na innych urządzeniach, nie znając hasła…

   Odpowiedz
 • 2020.01.29 20:11 W

  Ludzie dzielą się na takich którzy zostali zbanowani przez wielkie G lub wielkie M, i takich co jeszcze cieszą się dostępem a wkrótce zostaną zbanowani :)

  Odpowiedz
 • 2020.06.08 10:47 tiger2280

  Próbowałem odzyskać stare konto na które się już nie logowałem 5 lat temu. Teraz Google nie zadaje mi pytań, które są w supporcie, ale kiedyś mi zadawał i było tam data utworzenia konta i mimo, że ja podałem ją poprawną to i tak tego konta odzyskać nie mogłem. Podawałem też na 100% poprawne hasło, ale bez skutku.

  Odpowiedz
 • 2020.11.30 17:49 Meenick

  Czy ktoś odzyskał dostęp? To mi się k**** w głowie nie mieści, że wielkie G zablokowało sobie dostęp do MOJEGO wieloletniego konta, a teraz nie mam możliwości go przywrócić, nawet z dwóch innych gmailowych kont! Jedyne co mi jeszcze do głowy przychodzi to zalogować się ze starego PCta, na którym częściej tego konta używałem. Czy ma ktoś kontakt telefoniczny do jakiegoś konkretnego G supportu?

  Odpowiedz
 • 2021.02.02 04:10 Metek2

  Witam i komuś udało się odzyskać dostęp ?
  Jeśli tak poproszę o jakieś wskazówki

  Odpowiedz
 • 2021.05.23 05:53 maria

  Ok

  Odpowiedz
 • 2021.10.01 08:15 MATEUSZ

  Niestety google to patola. Regulamin bez punktów i nikt nawet nie zna powodu blokady. Można tylko pisać, a boty odpisują w kółko to samo. Corpo to nie człowiek i nie da się niczego załatwić, ściana.

  Odpowiedz
 • 2021.11.04 19:06 Name

  moje konto google zostało wyłączone od jakiś 2 miesięcy i do teraz nie zostało włączone wysyłam zgłoszenia i pisze ze konto zostanie dalej podtrzymane jest szansa, że zostanie odblokowane. jak ktos wie to niech odpowie.

  Odpowiedz
 • 2021.11.09 17:29 MarcoPolo

  Mi się udało… po 4 miesiącach. Mógłbym tu napisać artykuł na 30k słów o tym ile wysiłku włożyłem w odzyskanie i jak istotne to było konto. I ile setek k mogłem stracić. Ale do rzeczy.

  Dostęp odzyskałem pośrednio dzięki uporczywym modlitwom, a bezpośrednio – obrazom partycji wykonanym Clonezillą na Hiren’s Boocie. Do jednego ze starych backupów odzyskałem dostęp i przywróciłem na starym laptopie (który musiałem uprzednio naprawić, wymieniając m.in. PG). Odpaliłem stary OS, użyłem starych ustawień bez dodatków, po wyłączeniu aktualizacji systemu i przeglądarki… ostatecznie Google uznało, że (to rzeczywiście mój stary komputer) że ja to ja i bez problemów zalogowało. Od razu dodałem F2A, stworzyłem i wydrukowałem kody dostępowe, zamówiłem cztery YubiKeye i przeszedłem na subskrypcję płatną GoogleOne.

  Google to straszny syf ale niektórzy z różnych racji są już na niego skazani. Kończąc – polecam się ubezpieczać, robić backupy, stworzyć i przekazać rodzinie „czerwoną aktówkę”, sporządzić testament i spowiadać, nie znamy dnia ani godziny. Poważnie.

  Odpowiedz
 • 2022.04.25 14:47 km

  odkopię temat
  mam podobny przypadek, ale inny ;-)
  mam kilka kont na google (założone jakieś 10-15 lat temu) i mam skonfigurowane że pobiera mi maile przez pop3 – wszystko działa na 100%
  Ale od paru lat nie mogę się zalogować przez przeglądarkę.
  i to pomimo znajomości hasła, odbierania maili który przychodzą (również te o podejrzanym logowaniu sprzed chwili) ale już zalogować się nie mogę..

  Odpowiedz
 • 2022.12.22 13:46 mario

  Standard w google co chwilę blokują dostęp, nic nie pomaga potwierdzanie że tak to ja itd. Konta w google to jednorazówki musisz założyć jak masz telefon (żeby łatwiej mogli się śledzić) ale do używania ekstremalnie niebezpieczne bo można stracić dostęp do danych w każdej chwili.

  Odpowiedz
 • 2023.08.05 19:38 Łukasz

  Witam, jak sprawdzić czy konto google ma administratora ?

  Odpowiedz
 • 2023.12.20 23:21 zwd

  Bardzo możliwe, że dostęp do tego konta z artykułu uda się odblokować, logując się z tego samego połączenia, z którego było ostatni raz używane konto poprzednim razem.
  Wysyłanie filmów na YT potrafi zablokować, jak zmienicie internet, jeśli nie macie spiętego konta z telefonem. To drugie też pomogłoby uniknąć takich problemów. Lepiej zacząć od dodania telefonu. Odczekać bodaj 14 dni lub więcej, i dopiero robić takie rzeczy. Dlatego odczekać, bo drugi składnik w postaci potwierdzenia z telefonu zaczyna działać po zmianie połączenia internetowego dopiero po jakimś czasie (wcześniej nie wyślecie nic na YT w podobnej sytuacji).

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Jak Google zablokowało mi dostęp do mojego własnego konta Google

Komentarze