Jan Kostrzewa z Ministerstwa Sprawiedliwości gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

dodał 30 maja 2021 o 08:04 w kategorii Info, Rozmowa Kontrolowana  z tagami:
Jan Kostrzewa z Ministerstwa Sprawiedliwości gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Jest współtwórcą pierwszego polskiego satelity, robił doktorat ze sztucznej inteligencji, ma certyfikat CISSP, a zdecydował się na pracę w budżetówce. Czym się kierował? Masochizm, poczucie misji, a może ciepła posadka na młode lata? Poznajcie Jana.

Myślicie, że nie da się robić cyberbezpieczeństwa w administracji rządowej? Zatrudnianie specjalistów przy państwowych widełkach jest niemożliwe? Dzisiaj porozmawiamy z człowiekiem, który mimo to próbuje. Jan od dwóch lat jest dyrektorem biura cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Sprawiedliwości. Nie brzmi to jak proste zadanie – i zapewne proste nie jest. Już samo słowo „budżetówka” odrzuca wiele osób, a jeśli dodacie do tego odpowiednią siatkę płac i prawo zamówień publicznych, to robi się dość skomplikowana układanka. Jan rozwiązuje te równania z niemałymi sukcesami i podczas naszej rozmowy podzieli się z nami zarówno przepisami na sukces, jak i historiami porażek i problemów. Zapraszamy do poznania nieco innej perspektywy zarządzania działem bezpieczeństwa. Liczymy również na wasze pytania na żywo – zapraszamy już o 21.

Oczywiście będą też nagrody – do wygrania jest między innymi Raspberry Pi. Sponsorem nagród jest firma Fudo Security, twórca rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

Oczywiście! Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.