07.11.2020 | 23:03

avatar

Adam Haertle

Joanna Rutkowska gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Niektórych osób zaproszonych do naszego programu nie trzeba przedstawiać – tak też będzie w najbliższej edycji, gdzie będziemy mieć przyjemność gościć Joannę Rutkowską, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w branży.

Mało jest osób, które takim przebojem weszły do świata bezpieczeństwa i jednocześnie tak długo się w nim obracały, zostawiając po sobie narzędzia i idee, które zapewne przeżyją je same. Mało jest też osób, które z tego świata świadomie się wycofały – bo Joanna nie zajmuje się już bezpieczeństwem. A co robi dzisiaj? O tym też będziemy rozmawiać już w niedzielę o 21.

Uwaga: od paru odcinków rozdajemy w trakcie programu klucze U2F Yubikey – nie inaczej będzie w niedzielę, mamy 3 klucze do rozdania.

W poprzednich odcinkach zdążyliśmy już przemaglować:

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Uwaga: programu można już słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej. Dla leniwych formularz poniżej.

Czy będzie Stefan?

Oczywiście (jak nie zaśpi)! Do zobaczenia na żywo w niedzielę! Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić treść z YouTube.
Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2020.11.08 10:23 Mirosław Jarzyna

  Nie powinno się rozmawiać z ludźmi którzy wybrali niebieską pigułke. To nie jest dobry przykład dla młodzieży

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.11.10 12:40 Włoszczyzna

   MJarzyna, a co to znaczy „niebieska pigułka”? Czy kto, co, jaki?

   Odpowiedz
 • avatar
  2020.11.08 10:45 asdsad

  Ożeż…! Adamsy, stąpacie po cienkim lodzie, zapraszając Panią Joannę na pogawędkę o wszystkim i o niczym. Czytaliście Jej wystąpieniowe faku? Nie? To teraz się bójcie! ;)
  https://blog.invisiblethings.org/speaking/

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.11.08 11:38 Adam Haertle

   Czytaliśmy kilka razy :) A rozmowa będzie bardzo konkretna ;)

   Odpowiedz
   • avatar
    2020.11.08 12:43 Filip

    Wygląda na to, że nie warto poruszać tematu mięsnego jeża;D

    Odpowiedz
   • avatar
    2020.11.09 07:40 asdsad

    Straszyła w faq, straszyła, ale jednak lubi pofilozofować o np. chmurkach :) .
    Dzięki, fajnie było.
    A dla Niej szacun za wiedzę.

    Odpowiedz
 • avatar
  2020.11.08 12:31 Duży Pies

  Byłem na wystąpieniu Joanny we Wrocku na Polibudzie w 2006 roku. Już wtedy budziła podziw umiejętnościami, elokwencją i… urodą. Piękna i mądra kobieta! Do tego wegetarianizm – wartościowa postawa życiowa – bliska mi, bo sam długo byłem wege.
  Dzisiejsza Rozmowa będzie dla nas zapewne inspirująca!

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.11.08 21:00 jkl

   Zdaje się, że jest weganką, a nie (tylko) wegetarianką.

   Odpowiedz
   • avatar
    2020.11.08 23:45 Duży Pies

    Tak, istnieje stopniowanie. Joan jest weganką.
    Zasadniczo chodzi o to, żeby unikać produktów zwierzęcych, żeby nie przykładać swojej ręki do cierpienia zwierząt.
    Gdyby fermy hodowlane i rzeźnie miały ściany ze przezroczystego szkła, zwykli ludzie zobaczyliby cały ten Holocaust który się tam odbywa, zobaczyliby ile jest tam cierpienia. Ci zwykli ludzie, którzy idąc do spożywczaka i kupując mięso, wypierają ten fakt.

    Odpowiedz
    • avatar
     2020.11.10 17:59 pasjans

     Jestem zdania, że zwierzęta wolno zabijać na futra czy pokarm, ale musi się to zawsze odbywać humanitarnie, tj. możliwie bezboleśnie, z jak najmniejszym cierpieniem.

     Dlatego uważam, że należy całkowicie zakazać wszelkiego uboju tzw. „rytualnego”. Nie obchodzi mnie, że „przeniosą się za granicę” albo „upadnie komuś prosperujący biznes”. Podrzynanie gardła (bez znieczulenia) kurczakom jest nieetyczne i nie powinno się na tym budować biznesu w ogóle.

     Niestety, przepisy „piątki Kaczyńskiego” idą w dokładnie odwrotną stronę: zabijanie humanitarne na futra będzie nielegalne, ale ubój tzw. „rytualny” legalny będzie. Czyli sprawa postawiona na głowie.

     Na marginesie: ciekawe, co by się stało gdyby wprowadzić nie tylko zakaz uboju tzw. „rytualnego”, ale i zdelegalizować import mięsa uzyskanego w ten sposób. Chciałbym zobaczyć, ile kebabów by się ostało w tym kraju. W sumie taki zakaz nie byłby zły: proszę bardzo, róbcie, sprzedawajcie i jedzcie kebaby. Ale chcemy być cywilizowanym krajem i mięso na te kebaby musicie pozyskiwać etycznie…

     Odpowiedz
  • avatar
   2020.11.20 17:27 keximusthesecond

   It’s a trap

   Odpowiedz
 • avatar
  2020.11.08 15:20 lol

  Obecny;)

  Odpowiedz
 • avatar
  2020.11.10 11:59 PiesPsaPsiokaPsiapsioka

  Trzeba przyznać że Joan się ceni 8000E nice, nie zazdroszcze, podziwiam za wiedzę, doświadczenia + proste zasady.
  Props

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.11.11 13:37 wujek

   Do tego zgodnie z punktem 3. akapitu „Other requirements & constrains” nie podróżuje do krajów, gdzie ograniczane są prawa kobiet i mniejszości, czyli do Polski chyba prędko nie zawita.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Joanna Rutkowska gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze