21.09.2013 | 09:15

Adam Haertle

4 komentarzy

Już wkrótce SECURE 2013 – konkurs i wejściówka do wygrania

Co roku odbywa się w Polsce kilka konferencji dotyczących bezpieczeństwa komputerowego, na których warto być. Już wkrótce jedna z nich – SECURE 2013. Mamy dla Was wejściówkę gratis – wystarczy tylko wygrać konkurs :)

Zespół CERT Polska, organizujący konferencję, jak zwykle zadbał o ciekawe grono prelegentów. Konferencję otworzy prezentacja Ryana Kazanciyana, dyrektor technicznego firmy Mandiant, specjalizującej się w analizach powłamaniowych i wykrywaniu zagrożeń typu APT. Mandiant był między innymi autorem ciekawego raportu na temat jednej z najbardziej aktywnych grup chińskich hakerów. Prezentacja Ryana będzie dotyczyła wniosków wyciągniętych z analizowanych ataków. Temat chińskiej strategii działania w cyberprzestrzeni omówi także ppłk William Hagestad II, autor książki „21st Century Cyber Warfare” i specjalista w tej dziedzinie.

Oczywiście zagrożenia typu APT nie będą jedynym wątkiem konferencji. Ciekawa będzie bez wątpienia sesja poświęcona atakom DDoS z udziałem przedstawiciela Cloudflare, PCSS oraz prelegentów z Czech, którzy będą mogli podzielić się świeżymi doświadczeniami z pierwszej ręki. W ciemno polecamy także wykład dr. Wiewiórowskiego o bezpieczeństwie danych osobowych w świecie aplikacji mobilnych. Dr Wiewiórowski jest jednym z niewielu polskich urzędników, który łączy fachową wiedzę związaną z piastowanych stanowiskiem z głębokim zrozumieniem kwestii technologicznych, a do tego potrafi o tym wszystkim opowiedzieć.

Wśród prelegentów nie zabraknie także rodaków znanych z ciekawych występów: Piotra Koniecznego, Michała Sajdaka i Gynvaela Coldwinda. Aby zobaczyć ich po kolei nie trzeba będzie nawet zmieniać sali :) Grono prelegentów uzupełniają przedstawiciele Torproject.org, OWASP oraz Honeynet Project, gwarantując prezentacje o charakterze merytorycznym, a nie marketingowym. Zgodnie z tradycja ważnym elementem konferencji są także warsztaty (oraz wieczorna impreza). W tym roku wziąć udział można w następujących zajęciach:

Konferencja odbywa się w dniach 9-10 października w Warszawie. Dzięki wsparciu organizatorów tak jak w zeszłym roku mamy dla Was darmową wejściówkę na część wykładową. Tym razem jednak by ją otrzymać trzeba będzie rozwiązać 10 zagadek, a nie jedną. Aby dać wszystkim zainteresowanym szansę równego startu, konkurs ogłosimy dzisiaj (w sobotę) o godzinie 21:30. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, a jeśli ktoś woli prostsze i szybsze rozwiązania, to zawsze może zarejestrować się na stronie organizatorów konferencji z użyciem kodu „zaufana3strona8proc” zapewniającego 8 procent zniżki.

Powrót

Komentarze

 • 2013.09.23 16:15 nikt0

  Wszystko fajnie, szkoda tylko że tak drogo, 1800 za full pakiet to sporo, dla porównania DEFCon kosztował w tym roku 180$ + koszty noclegu i internetu jasne imprezy nieporównywalne, ale przy współpracy z Dell, Orange, Hp i wszystkich tych partnerach trochę szkoda że sama impreza nie jest w bardziej przystępnej cenie.

  Odpowiedz
  • 2013.09.23 18:22 Adam

   Nie da się ukryć, ze to cena na portfel firmy, a nie osoby prywatnej. Pracownicy działów bezpieczeństwa to podstawowy cel organizatorów SECURE czy SEMAFORa. Swoją drogą szkoda, ze bilety do USA niestety swoje kosztują – ach, tak pojechać na BH i DefCon :)

   Odpowiedz
   • 2013.09.24 01:58 nikt0

    Za rok może uda mi się zebrać ekipę, na wyjazd na DefCon ale w tym roku też miało się udać :) jasne rozumiem że to raczej pracownicy są celem tych konferencji, jednak przyjemnie by było gdyby również zwykli fascynaci mogli na tym skorzystać.

    Odpowiedz
    • 2013.09.24 06:55 Adam

     Gdybyś się zbierał do wyjazdu to daj znać – możemy zebrać na z3s większą grupę jak tylko trafi się dobre bilety :)

     Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Już wkrótce SECURE 2013 – konkurs i wejściówka do wygrania

Komentarze