28.11.2021 | 11:56

avatar

Adam Haertle

Kierownik CERT Orange, Robert Grabowski, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Internetowi przestępcy często pracują w zespołach, podczas gdy po stronie obrońców takich dedykowanych zespołów, zajmujących się tylko obroną zwykłych użytkowników, jest dużo mniej. Dzisiaj znowu porozmawiamy o pracy w obronie. Poznajcie Roberta.

Rozmawialiśmy już z kilkoma kierownikami zespołów CERT / CSIRT, zarówno byłymi, jak i obecnymi, ale nie było jeszcze u nas szefa CERT-u w firmie telekomunikacyjnej. Czas nadrobić te zaległości – i najlepiej od razu z szefem tego CERT-u, którego aktywność jest najbardziej widoczna publicznie. Dzisiaj naszym gościem jest Robert Grabowski, zarządzający od kilku lat zespołem CERT Orange. Z Robertem zapewne porozmawiamy o jego pracy w Ministerstwie Finansów, gdzie spędził wiele lat na ciekawych stanowiskach, ale skupimy się na tym, czym dzisiaj zajmuje się CERT Orange i jak wygląda próba ratowania milionów klientów przed zagrożeniami z sieci, czasem nie tylko bez ich wiedzy, ale wręcz wbrew ich woli. Czekamy też na wasze pytania zadawane w trakcie audycji. Będzie o czym rozmawiać – zapraszamy w niedzielę o 21.

UWAGA: W tradycyjnym konkursie na koniec audycji do wygrania jest między innymi Raspberry Pi od sponsora, firmy Fudo Security, twórcy rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Kierownik CERT Orange, Robert Grabowski, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze