03.01.2014 | 10:37

Adam Haertle

Korzystasz z GPG i Gmaila na OSX? Uważaj.

Niektóre błędy pojawiają się tylko w bardzo konkretnych konfiguracjach i do tego mają negatywne konsekwencje w jeszcze bardziej specyficznych warunkach.

Aplikacja do obsługi poczty elektronicznej w OSX Mavericks ma problem z Gmailem. Próba skonfigurowania na poziomie aplikacji wyłączenia zapisywania szkiców wiadomości na serwerze nie przynosi rezultatu, w efekcie czego  na serwerach Gmaila w folderze „szkice” lądują dziesiątki kolejnych wersji wiadomości. Problem, związany z obsługą folderów IMAP, nie jest może poważny, dopóki ktoś nie korzysta z szyfrowania poczty. Wtedy bowiem znienacka okazuje się, że na serwerze Gmaila, wbrew woli użytkownika, pojawia się niezaszyfrowania kopia wiadomości. Aby tego uniknąć, wystarczy wykonać kilka prostych operacji.

Powrót

Komentarze

  • 2014.01.03 13:28 steppe

    Thunderbird przynajmniej pyta, czy w takim wypadku zapisać szkic…

    Odpowiedz
  • 2014.01.03 18:32 Michał B.

    Mail.app na Mavericks jest koncertowo zepsuty. Innym dowodem na to, jest ostatni mail jaki wysłał autor Crypto Challenges na Matasano: http://pastebin.com/Tv3P3Dde

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Korzystasz z GPG i Gmaila na OSX? Uważaj.

Komentarze