20.06.2021 | 10:29

avatar

Adam Haertle

Kuba Gretzky, autor Evilginxa, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Mało jest tematów budzących tyle emocji w branży bezpieczeństwa, co tworzenie narzędzi służących wyłącznie do operacji ofensywnych. Dzisiaj mamy szansę porozmawiać z autorem jednego z najciekawszych z nich, Evilginxa. Poznajcie Kubę.

Wiecie, jak przejąć konto chronione przez mechanizmy 2FA, takie jak kod SMS czy aplikacja Authenticator? Kuba świetnie wie, bo do tego właśnie służy narzędzie phishingowe, które stworzył już w 2017 r. i od tamtego czasu regularnie rozwija, a które zyskało zasłużoną renomę w świecie pentesterów. Oprócz Evilginxa Kuba jest także autorem innego popularnego narzędzia, pwndrop, więc można powiedzieć, że specjalizuje się w rozwoju narzędzi ofensywnych. Do tego potrafi także ciekawie o swoich projektach opowiadać, więc zapowiada się dobry wywiad. Czy ułatwianie pracy pentesterom warte jest dawania gotowych narzędzi przestępcom? To tylko jedno z pytań, które zadamy wieczorem. Liczymy również na wasze pytania na żywo – zapraszamy już o 21.

Oczywiście będą też nagrody – do wygrania jest między innymi Raspberry Pi. Sponsorem nagród jest firma Fudo Security, twórca rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

Oczywiście! Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Kuba Gretzky, autor Evilginxa, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze