Lider projektu Qubes, Marek Marczykowski-Górecki gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

dodał 3 października 2021 o 11:01 w kategorii Info, Rozmowa Kontrolowana  z tagami:
Lider projektu Qubes, Marek Marczykowski-Górecki gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Rozwiązanie problemów bezpieczeństwa systemów operacyjnych wymaga fundamentalnej zmiany ich architektury. Ciekawą propozycją w tym obszarze jest Qubes OS, stawiający na izolację. Dzisiaj spotkamy się z liderem tego projektu, Markiem.

Marek Marczykowski-Górecki przeszedł ciekawą drogę rozwoju zawodowego – od administratora szkolnej sieci po lidera zespołu odpowiadającego za rozwój systemu operacyjnego uznawanego za skutecznie zapewniającego bezpieczeństwo. Porozmawiamy na pewno o tym, jak swoją przygodę ze światem IT zaczynał i o wyzwaniach, jakie na swojej drodze spotkał. Zapytamy też, czy fakt, że Qubesa chwali (i być może używa) Snowden i inne osoby będące w kręgu zainteresowania amerykańskiego wywiadu wpływa na ocenę ryzyka związanego z codzienną pracą nad systemem. Czekamy też na wasze pytania zadawane w trakcie audycji. Będzie o czym rozmawiać – zapraszamy już dzisiaj o 21.

UWAGA: Mamy oczywiście konkursy. W konkursie głównym do wygrania jest między innymi Raspberry Pi od sponsora, firmy Fudo Security, twórcy rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

W drugim konkursie do wygrania jest darmowa wejściówka na fantastyczną konferencję Oh My H@ck!

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.