Maciej Broniarz gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

dodał 6 czerwca 2021 o 22:27 w kategorii Info, Rozmowa Kontrolowana  z tagami:
Maciej Broniarz gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Systemy IT uczelni wyższych nie mają przed nim tajemnic. Nie tylko projektował ich architekturę i osobiście nimi od lat zarządza, ale także niejeden incydent od strony informatyki śledczej obsłużył. Historii ma pod dostatkiem. Poznajcie Macieja.

Dzisiaj wyjątkowo „zapowiedź odcinka” publikujemy po fakcie – przepraszamy i obiecujemy poprawę.

Są na świecie ludzie, których doba ma kilkukrotnie więcej godzin, niż powszechnie przyjęło się sądzić. Potrafią dzięki temu robić wiele ciekawych rzeczy naraz – i taki przypadek trafił się w naszej audycji. Maciej ma za pasem ponad 20 lat doświadczenia administratora i wiele lat stażu jako kierownik Działu Sieci Komputerowych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie także wykłada na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Specjalizuje się nie tylko w administracji, ale również w informatyce śledczej – jest między innymi ekspertem Centrum Nauk Sądowych z zakresu bezpieczeństwa IT w zakresie informatyki kryminalistycznej. Przy okazji zajmuje się też audytami bezpieczeństwa i testami penetracyjnymi. Do tego potrafi o tym wszystkim bardzo ładnie opowiadać, więc nic dziwnego, że trafił do Rozmowy Kontrolowanej.

Oczywiście były też nagrody – do wygrania było (i za tydzień też będzie) między innymi Raspberry Pi. Sponsorem nagród jest firma Fudo Security, twórca rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Nagranie odcinka

Zapraszamy do oglądania.