27.03.2022 | 14:03

Adam Haertle

Malware analyst, Łukasz Lamparski, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Przestępcy tworzą ogromne ilości złośliwego oprogramowania. Złośliwe oprogramowanie atakuje użytkowników. By bronić użytkowników, trzeba zrozumieć, jak złośliwe oprogramowanie działa. Kto to wszystko analizuje? Analitycy! Poznajcie Łukasza.

Łukasz swoją karierę zaczynał od administrowania różnymi środowiskami Linux / UNIX, a od kilku lat walczy po niebieskiej stronie w branży bezpieczeństwa. Pracował w ING w Polsce, a następnie przeprowadził się do Singapuru, gdzie kontynuował karierę w ING, by ostatnio przenieść się do Bank of America. Łukasz nie tylko pracuje, gra też w CTF-y w zespole Unicorns of Security (którego jest kapitanem) oraz chętnie dzieli się swoją wiedzą. Zobaczcie:

Czekamy też na wasze pytania zadawane na żywo podczas audycji. Do usłyszenia!

UWAGA: Czeka na was konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Sponsorem jest Amazon Ring, twórca inteligentnych urządzeń smart home security. W Polsce zespoły inżynierów Ring pracują w Krakowie, Gdańsku i Warszawie, dostarczając rozwiązania i technologie, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa milionów użytkowników na całym świecie. Aktualne oferty pracy w Ring znajdziecie pod linkiem.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

No raczej! Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Komentarz

  • 2022.04.25 11:18 Dave

    Czy praca na stanowisku Malware Analyst zawsze jest związana z wykonywaniem analizy pod presją czasu?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Malware analyst, Łukasz Lamparski, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze