20.09.2020 | 10:40

avatar

Adam Haertle

Mateusz Kocielski gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Hobbystycznie czyta kod ezoterycznych systemów operacyjnych (i znajduje w nim błędy). W przerwach między partyjkami Quake’a exploituje serwery Quake’a. Do tego szkoli, występuje, publikuje i opowiada śmieszne historie. U nas też opowie.

Błędy znajdował w PHP, stunnelu, OpenSSH, Apache’u, FreeBSD, NetBSD, usługach Microsoftu, Google’a czy Facebooka. Bierze udział w rozwoju kilku projektów open source. Napisał fuzzera, kompilatory, interpretery oraz system operacyjny. Z uruchomieniem bloga czekał, aż skończy pisać swój serwer WWW. Poznajcie Mateusza „shm” Kocielskiego.

Uwaga: od paru odcinków rozdajemy w trakcie programu klucze U2F Yubikey – nie inaczej będzie w niedzielę, mamy 3 klucze do rozdania.

W poprzednich odcinkach zdążyliśmy już przemaglować:

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Uwaga: programu można już słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Czas na Mateusza

Mateusza tradycyjnie zapytamy:

 • Czym się zajmuje?
 • Skąd się wziął w bezpieczeństwie?
 • Na jakim systemie pracuje na co dzień i dlaczego nikt inny go nie używa?
 • Commodore czy Atari?

Do tego oczywiście dodamy najciekawsze pytania, które wpiszecie w komentarzach tu, na FB czy Twitterze oraz zadacie w trakcie naszego występu na żywo.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kon trolowanej. Dla leniwych formularz poniżej.

Czy będzie Stefan?

Oczywiście (jak nie zaśpi)! Do zobaczenia na żywo w niedzielę! Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2020.09.20 18:58 Szymon

  Dzięki za fajny program! Nadrobiłem prawie cały. Mam tylko jedną uwagę, na RSSie pod linkiem do 23 odcinka jest tak naprawdę odcinek 21, przynajmniej w podcast addictcie.

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.09.20 19:39 adamh

   Hm, tam podcast nie był zgłaszany, może się sam odświeży bo był błąd i poprawiliśmy – ale najwyraźniej nie wszyscy wczytali nowy.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Mateusz Kocielski gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze