Na żywo, bez cenzury, ze Stefanem – tego wydarzenia nie możesz przegapić

dodał 23 kwietnia 2020 o 21:32 w kategorii Info  z tagami:
Na żywo, bez cenzury, ze Stefanem – tego wydarzenia nie możesz przegapić

Podobno w USA wyprzedały się mikrofony do podcastów – my na szczęście zdążyliśmy się w swoje wyposażyć i nie zawahamy się ich użyć. W najbliższą nadzielę będziemy grillować Ognistego Liska, czyli Michała z Mozilli.

Tydzień temu inaugurowaliśmy nasze występy na żywo pod tytułem „Rozmowa Kontrolowana”. Nagranie pierwszego odcinka znajdziecie na dedykowanej witrynie programu. Tak nam się spodobało, że postanowiliśmy kontynuować także w ten weekend. W niedzielę, 26 kwietnia o godzinie 21 ponownie znajdziecie nas na naszym kanale YT lub stronie FB. Kliknijcie sobie w dzwoneczek, żeby nie zapomnieć. A o czym będziemy rozmawiać?

Ofiara tygodnia

Gęsto uplecioną z mikrofonowych kabli sieć zarzuciliśmy prosto z mostu Golden Gate i zaplątał się nam w nią Michał Purzyński, który na co dzień zajmuje się analizą i wykrywaniem zagrożeń w Mozilli. Nie wiemy, co robił w wodach cieśniny w czasie kwarantanny, ale skoro już wpadł, to bierzemy go na grilla.

To Michał

Jak widzicie, Michał ma zegarek, puszkę Coli Zero i ponad 7 lat doświadczenia w chronieniu producenta jednej z najpopularniejszych przeglądarek świata. Zamierzamy mu zadać miedzy innymi takie pytania:

  • kto włamuje się do Mozilli,
  • co Mozilla robi z pracownikami przyłapanymi na używaniu Chrome,
  • gdzie ich potem zakopują,
  • dlaczego nie pracuje w Google,
  • jak znaleźć 0daya w Firefoksie,
  • dlaczego Tor wybrał Firefoksa jako bazę do Tor Browsera
  • i setki innych pytań, które wpiszecie w komentarzach tu, na FB czy Twitterze, nie krępujcie się!

Jeśli chcecie dostać powiadomienie o kolejnych odcinkach, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej. A ponieważ wiemy, że jesteście leniwi i nikt nie kliknął w nasz link, to formularz jest poniżej.

Na nasze „lajwy” nie trzeba się zapisywać. Tzn. można, ale nie trzeba. Chodzi o waszą wygodę, nie nasz biznes. Wy wybieracie, czy wolicie dostać emaila, czy szukać na FB/YT :)

A ponieważ pewnie nie kliknęliście też by obejrzeć nagranie pierwszego odcinka, to proszę, jest tu.

Nagranie pierwszego odcinka

No dobrze, ale kim jest Stefan?

A to już musicie zajrzeć w niedzielę, by go poznać osobiście.