Ostatni dzwonek, czyli czego polskie firmy chcą nauczyć swoich pracowników

dodał 16 września 2022 o 08:30 w kategorii Info  z tagami:
Ostatni dzwonek, czyli czego polskie firmy chcą nauczyć swoich pracowników

Tylko do poniedziałku można zgłaszać się po darmowe filmy edukacyjne z obszaru bezpieczeństwa. Zobacz, jakie tematy były najczęściej wybierane przez te 200 firm, które już skorzystały z propozycji i otrzymały swoje nagrania.

Na początku miesiąca ogłosiliśmy, że rozdajemy filmy edukacyjne z obszaru bezpieczeństwa. Każda firma mogła wybrać jeden, a te bardziej wnikliwe (lub słuchające podcastu ADAM 13:37) dwa filmy z naszej oferty 45 nagrań na każdy temat. Wiele firm już z tej propozycji skorzystało, a szybka analiza ich zamówień pokazuje, że są tematy, które cieszą się dużo większą popularnością niż inne.

Najpopularniejsze nagrania

W rankingu zdecydowanie prowadzą nagrania nr 9 i 16. 16 to krótki, ale treściwy kurs rozpoznawania złośliwych e-maili, gdzie wyjaśniamy krok po kroku, jak łatwo odróżnić e-mail prawdziwy od fałszywego. Poczta to jeden z najczęstszych wektorów ataku przestępców, więc wynik ten wydaje się oczywisty. Z kolei odcinek 9 poświęcony jest bezpieczeństwu haseł – to jedno z naszych najdłuższych nagrań, bo i temat jest dość złożony. Poczta i hasła – duet nie bez powodu dominujący w naszym zestawieniu.

Trzecią pozycję zajmuje odcinek 28 poświęcony bezpieczeństwu pracy zdalnej. Powodów nie musimy wyjaśniać – widać jednak, że nawet po dwóch latach zbierania doświadczeń osoby zamawiające nagrania nadal widzą dalszą potrzebę edukacji w tym obszarze. To ciekawe.

Pierwszą piątkę zamykają nagrania nr 1 i 2 omawiające scenariusze najczęstszych ataków na procesy finansowe organizacji (BEC, fałszywe faktury, modyfikacje procesów płatności). To pokazuje, że to zagrożenie (przynajmniej z perspektywy osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo) nigdzie się nie wybiera i nadal stanowi istotne ryzyko dla polskich firm.

Których nagrań nie ma w zestawieniu

Co ciekawe, filmy, które mają do tej pory 0 wskazań, to najczęściej te poświęcone prywatnemu bezpieczeństwu użytkowników – poświęcone bezpieczeństwu w mediach społecznościowych, bankowości elektronicznej, oszustwom w portalach aukcyjnych czy prywatności online. W sumie nie jest to niespodzianką – mogąc wybrać jeden lub dwa odcinki, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo stawiają interes firmy ponad interesem pracownika. Ale to chyba dobrze, w końcu po to zostały tam zatrudnione.

A jak zadbać jednocześnie o interes firmowy i zadowolenie pracowników? Najprościej zamówić komplet nagrań :) Jeśli jednak nie jesteście jeszcze gotowi na ten krok, to do końca poniedziałku, 19 września, przyjmujemy zamówienia na darmowe odcinki. Wybierz jedną z 45 pozycji z listy i formę dostarczenia (plik wideo vs kod HTML playera) i podeślij na biuro (małpa) zaufanatrzeciastrona.pl. Wszystkie zgłoszenia obsłużymy.