21.02.2021 | 12:11

avatar

Adam Haertle

Paweł Jakub Dawidek gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Naszym gościem jest współzałożyciel firmy Fudo Security, od wielu lat tworzącej oprogramowanie FUDO PAM., a także twórca jednego z pierwszych systemów uwierzytelnienia wieloskładnikowego – i nie tylko. Poznajcie Pawła.

Pawła można nazwać wizjonerem bezpieczeństwa – zastosował telefon komórkowy do uwierzytelnienia, gdy większość firm nawet jeszcze o tym nie myślała, był zwolennikiem podejścia „zero trust”, zanim było to modne i ma wiele ciekawych przemyśleń o świecie bezpieczeństwa. Do tego jest doświadczonym przedsiębiorcą, który współtworzy dwie firmy. Od paru lat mieszka w Kalifornii – o to, czy to pomaga w biznesie, też zapytamy.

W poprzednich odcinkach zdążyliśmy już przemaglować:

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Uwaga, programu można już słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

Oczywiście (jak nie zaśpi)! Do zobaczenia na żywo w niedzielę! Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2021.02.21 23:36 abcdef

  Bardzo ciekawa rozmowa, warto obejrzeć od początku do końca.

  Pamiętam na What The Hack w 2019 firma Fudo rozdawała na swoim stoisku małe niebieskie figurki dziwnego gościa w czerwonych spodenkach.

  Niebieski gościu o nazwie Fudo to buddyjski bożek, czy nazwa Fudo była przypadkiem czy celowo nawiązywała (poniżej cytat z wikipedii o Fudo)?

  Figury Fudō (powszechnie nazywany: O-Fudō-san) bardzo często można zauważyć zwłaszcza w Japonii, jest szczególnie popularny w buddyjskiej szkole Shingon. Jest postrzegany jako obrońca i pomocnik w osiąganiu celów. Fudō jest bóstwem gniewnym. W prawej ręce trzyma miecz mądrości, a zwiniętą linę – w lewej. Mieczem przecina oszukane i ignoranckie umysły, a liną wiąże tych, którzy kierują się gwałtownymi namiętnościami i emocjami. W ten sposób sprowadza je na właściwą ścieżkę samokontroli. Za plecami bóstwa widoczne są płomienie, które pochłaniają zło i podłości tego świata. Fudō siedzi na płaskiej skale, która symbolizuje niezachwiany spokój i błogość, którymi obdarza umysły i ciała wyznawców[

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.02.22 15:59 Duży Pies

   „Fudo to buddyjski bożek, czy nazwa Fudo była przypadkiem czy celowo nawiązywała”
   Nazwa „Fudo” pasuje jak ulał do jego produktu.
   Rozmowa z Pawłem była super, oglądałem ją z przyjemnością. Myślę że to była jedna z lepszych „Rozmów”. Widać że to mądry gość. Mądry nie tylko umiejętnościami i wiedzą z IT, ale także mądry życiowo. Życzyć Pawłowi tylko więcej zdrowia i szczęścia w kolejnych wyzwaniach!

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.02.23 17:30 abcdef

    Zgadzam się – jedna z najlepszych rozmów! Choć oczywiście każda inna też była naprawdę wartościowa i ciekawa.
    Nie tylko Pawłowi ale również prowadzącym rozmowy Adamom zdrowia i szczęścia, bez nich byśmy nie mieli tych rozmów i polska scena security nie byłaby taka sama, wspaniałe rzeczy robicie Panowie Adamowie.

    Odpowiedz
    • avatar
     2021.02.23 22:15 Duży Pies

     Nie uważasz że kadzenie Adamom jest żałosne? I trochę przesadzone. Czasem gadają słabo… Mogliby popracować nad dykcją. Robią się z nich pomału takie leśne dziadki, które co niedziela kręcą swój show xD

     Odpowiedz
     • avatar
      2021.02.24 18:43 abcdef

      Może przesadzone, ale mnie by się nie chciało co niedziela wieczorem takich rzeczy organizować (ale oglądać lubię, więc fajnie, że komuś się chce). Problemów z dykcją nie dostrzegam, bo słabą mam wrażliwość na takie rzeczy, nie mam muzycznego słuchu. Akurat to jedyny podcast, którego słucham regularnie, pytania i odpowiedzi są ciekawe według mnie, wiec nie jest źle.
      Może i bedą kiedyś leśne dziadki (ale teraz jeszcze nie), ale taka kolej rzeczy, tez pewnie będziemy w oczach innych tacy jak dożyjemy.

 • avatar
  2021.02.22 13:12 asdf

  Geli Raubal?

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.02.22 15:49 Rav

  To jest pan od ZFS we FreeBSD? Szacun :)

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 09:55 Günther

  o. ^NiCk^ from d4 outCasterZ! xD

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Paweł Jakub Dawidek gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze