Penetration Tester Accelerator Program – hakuj z Sekurakiem

dodał 13 sierpnia 2018 o 07:49 w kategorii Info  z tagami:
Penetration Tester Accelerator Program – hakuj z Sekurakiem

Są takie umiejętności, których trudno nauczyć się w najlepszej nawet szkole, a najlepszym sposobem zdobywania wiedzy jest wykonywanie pracy w otoczeniu fachowców. Takim zawodem jest pentester – a fachowców znajdziecie w Sekuraku/Securitum.

Nie musisz mieć doświadczenia na stanowisku pentestera. Ono oczywiście pomaga, ale znajomość kwestii związanych z bezpieczeństwem aplikacji WWW i chęć do nauki w tym wypadku wystarczy. Do tego oferta pracy dla pentestera  jest w wielu aspektach atrakcyjna i elastyczna.

Praca zdalna lub lokalna

Dla wielu osób to pierwsze pytanie, które zadają, gdy rozmawiamy z nimi o pracy, zatem zaczniemy od tego, że w Securitum pracować można zarówno zdalnie, jak i lokalnie. Ograniczona jest za to liczba zdalnych lokalizacji – na razie jest to Warszawa i Trójmiasto, wkrótce ma dołączyć Poznań. Lokalny jest od zawsze Kraków (zdalny też), polskie zagłębie branży security.

Drugie (a czasem pierwsze) pytanie to oczywiście kwestia wynagrodzenia – tu Securitum jasno wskazuje, że dla osób, które oprócz przeprowadzania testów potrafią także szkolić ludzi, pensja może wynosić 20 000 PLN netto. Trzecie pytanie dotyczy zapewne formy współpracy – tu odpowiedź też jest prosta, w grę wchodzi tylko praca na wyłączność w pełnym wymiarze godzinowym.

W ogłoszeniu Securitum znajdziecie także długą listę „benefitów”, znacznie wykraczających poza standardy wielu korporacji oraz opinie pracowników firmy – warto poczytać, co sądzą o niej inni. Gdy przeglądaliśmy ogłoszenie, to ważniejsze niż MacBooki i podróże w 1 klasie wydały się nam jednak akapity poświęcone możliwościom zdobywania doświadczenia w gronie specjalistów, wykrywających błędy w popularnych aplikacjach i publikujących informacje o swoich odkryciach. W wielu firmach możecie pracować obok eksperta, który cały dzień tylko patrzy w swój ekran (a do tego często pracuje z domu), lecz nie w każdej ten ekspert prowadzi warsztaty dla pozostałych członków zespołu. Warto zatem docenić firmy, które kładą nacisk na dzielenie się wiedzą wewnątrz organizacji.

Dla zachowania pełnej przejrzystości – za napisanie i publikację powyższego artykułu otrzymujemy wynagrodzenie.