Piotr Bania gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

dodał 11 października 2020 o 10:54 w kategorii Info  z tagami:
Piotr Bania gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Człowiek, który uruchomi twój komputer i zaloguje się na twoje konto, nie znając hasła użytkownika. Pierwszy polski laureat nagrody Pwnie, odkrywca krytycznych podatności, autor ciekawych exploitów, niestrudzony badacz bezpieczeństwa.

Piotr to nietuzinkowa postać. 12 lat temu stworzył i do tej pory doskonali Kon-Boota, narzędzie do uruchamiania różnych systemów operacyjnych bez znajomości hasła użytkownika. Gdy zapomnicie hasła, to Kon-Boot was uratuje. Od kilkunastu lat znajduje błędy w popularnym oprogramowaniu, ostatnio w ramach zespołu Cisco Talos. Wcześniej między innymi wykonywał projekty na zaproszenie amerykańskiej Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA). Już w 2009 był nominowany do nagrody Pwnie za najbardziej innowacyjne badania, a w 2011 jako pierwszy Polak został laureatem w tej samej kategorii. Będzie z nim o czym rozmawiać.

Uwaga: od paru odcinków rozdajemy w trakcie programu klucze U2F Yubikey – nie inaczej będzie w niedzielę, mamy 3 klucze do rozdania.

W poprzednich odcinkach zdążyliśmy już przemaglować:

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Uwaga: programu można już słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej. Dla leniwych formularz poniżej.

Czy będzie Stefan?

Oczywiście (jak nie zaśpi)! Do zobaczenia na żywo w niedzielę! Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.