12.07.2021 | 13:42

avatar

Adam Haertle

Piotr Madej, odkrywca CVE-2021-1675, był gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę

Jeśli interesujecie się bezpieczeństwem, to pewnie słyszeliście, że Microsoft i wielu administratorów miało ostatnio problemy przez błąd nazwany PrintNightmare. Możecie jednak nie wiedzieć, że jednym z odkrywców tego błędu był właśnie nasz gość.

Pracował już i w banku, i w konsultingu, aż w końcu dotarł do firmy pentesterskiej. Ma na swoim koncie całkiem niemało odkryć ciekawych błędów, a w osiągnięciach także dużą liczbę przeróżnych certyfikatów, w tym też takich całkiem trudnych do zdobycia. Ostatnio jego nazwisko pojawiło się w licznych raportach wśród odkrywców jednego z najciekawszych (i najgroźniejszych) błędów tego roku. Czy po odkryciu PrintNightmare zmieniło się jego życie? Jak trudno było zdobyć certyfikaty? Gdzie pracuje się lepiej, w banku, konsultingu czy pentestingu? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym wywiadzie z Piotrem.

Sponsorem nagród w tym odcinku była firma Fudo Security, twórca rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy był Stefan?

Tym razem nie było – bo jest na urlopie. Ale wkrótce powróci, obiecujemy!

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Piotr Madej, odkrywca CVE-2021-1675, był gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę

Komentarze