Piotr Madej, odkrywca CVE-2021-1675, był gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę

dodał 12 lipca 2021 o 13:42 w kategorii Info, Rozmowa Kontrolowana  z tagami:
Piotr Madej, odkrywca CVE-2021-1675, był gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę

Jeśli interesujecie się bezpieczeństwem, to pewnie słyszeliście, że Microsoft i wielu administratorów miało ostatnio problemy przez błąd nazwany PrintNightmare. Możecie jednak nie wiedzieć, że jednym z odkrywców tego błędu był właśnie nasz gość.

Pracował już i w banku, i w konsultingu, aż w końcu dotarł do firmy pentesterskiej. Ma na swoim koncie całkiem niemało odkryć ciekawych błędów, a w osiągnięciach także dużą liczbę przeróżnych certyfikatów, w tym też takich całkiem trudnych do zdobycia. Ostatnio jego nazwisko pojawiło się w licznych raportach wśród odkrywców jednego z najciekawszych (i najgroźniejszych) błędów tego roku. Czy po odkryciu PrintNightmare zmieniło się jego życie? Jak trudno było zdobyć certyfikaty? Gdzie pracuje się lepiej, w banku, konsultingu czy pentestingu? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym wywiadzie z Piotrem.

Sponsorem nagród w tym odcinku była firma Fudo Security, twórca rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy był Stefan?

Tym razem nie było – bo jest na urlopie. Ale wkrótce powróci, obiecujemy!