01.05.2022 | 10:06

avatar

Adam Haertle

Pułkownik dr inż. Mariusz Chmielewski gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Tuż za naszą granicą toczy się dzisiaj wojna, której niemały kawałek odbywa się w sferze cyber. Po dłuższych perturbacjach do naszego programu udało się zaprosić osobę, która o cyber w Wojsku Polskim (ale nie tylko) wie niemało. Poznajcie Mariusza.

Mariusz Chmielewski jest zastępcą Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Dziekana Wydziału Cybernetyki WAT, dzięki czemu jest dość znany w środowisku bezpieczników – szczególnie tych, którzy na WAT studiowali. Mariusz jest nie tylko znany, ale i lubiany – z kim z jego byłych studentów nie rozmawialiśmy, ten zawsze podkreślał, że rzadko natrafia się na osoby tak pomocne i zaangażowane jak Mariusz. To jeden z fenomenów, które planujemy zbadać podczas programu. Mariusz naukowo angażował się często w projekty badawcze z pogranicza medycyny i technologii, a jego doktorat dotyczył zastosowania metod sztucznej inteligencji i analizy semantyki w identyfikacji sytuacji kryzysowych. Gdzie w tym wszystkim cyberbezpieczeństwo? O to też zapytamy. Wielu rozmów z Mariuszem możecie posłuchać na Youtubie, a już w niedzielę o 21 spotkamy się z nim na żywo. Czekamy też na wasze pytania. Do zobaczenia!

UWAGA: Czeka na was konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Sponsorem jest Amazon Ring, twórca inteligentnych urządzeń smart home security. W Polsce zespoły inżynierów Ring pracują w Krakowie, Gdańsku i Warszawie, dostarczając rozwiązania i technologie, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa milionów użytkowników na całym świecie. Aktualne oferty pracy w Ring znajdziecie pod linkiem.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

No raczej! Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Komentarz

  • avatar
    2022.05.02 11:50 Mirek

    Miec nadzieje ze nasi sa w lepszej sytuacji niz szwedzi.Powoli wychodzi szydloi z worka.Stres i problemy ze snem w grupie CIO a do tego niske budzety no i ponadto sześciu na dziesięciu twierdzi, że kierownictwo nie posiada wymaganych umiejętności informatycznych.
    cio.idg.se/2.1782/1.765572/okunniga-ledningsgrupper-far-cioer-att-sova-daligt-om-natten

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Pułkownik dr inż. Mariusz Chmielewski gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze