31.10.2012 | 10:29

avatar

Adam Haertle

Rośnie nam poważna konkurencja

Na polskim rynku serwisów poświęconych bezpieczeństwu informacji przed długi czas król był tylko jeden – Niebezpiecznik. Prawie rok temu pojawiliśmy się my, uzupełniając ofertę. Nie trzeba było czekać długo, by wszedł do gry duży, profesjonalny gracz. Przedstawiamy serwis WebSecurity.pl.

Czytelnicy naszych przeglądów serwisów poświęconych bezpieczeństwu mogli zauważyć, że podstawową różnicą między rynkiem polskim a zachodnim był brak w naszym kraju profesjonalnych serwisów informacyjnych (umówmy się, zarówno my, jak i Niebezpiecznik, to serwisy prowadzone przez pasjonatów, dla pasjonatów, przy użyciu darmowych szablonów WordPressa). Kilkanaście dni temu sytuacja się zmieniła.

15 października wystartował oficjalnie portal WebSecurity.pl. O skali przedsięwzięcia najlepiej niech świadczy fakt, że przygotowania trwały od lipca tego roku. Wydawcą serwisu jest firma Unizeto Technologies S.A., zapewniająca finansowanie projektu. WebSecurity.pl to pierwszy tego typu serwis w Polsce, posiadający kilkuosobowy, profesjonalny zespół redakcyjny. Dysponuje także ciekawym interfejsem i zapewne wieloma dobrymi chęciami, by podbić polski rynek.

Logo serwisu

Czy jednak ładne logo, własna redakcja i jak widać solidny budżet wystarczają, by zdobyć swoją pozycję na rynku? 10 wpisów w kategorii „Aktualności” dziennie nie zawsze oznacza, że jest co przeczytać. Dużo solidniej wygląda sekcja Artykuły, gdzie wpisów dużo mniej, za to z korzyścią dla ich poziomu. Powoli rozkręca się także dział Blogosfera, jednak jego poziom będzie zależał wyłącznie od poziomu autorów, których uda się nakłonić do współpracy z serwisem.

Na stronie serwisu możemy przeczytać „WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym”. To ciekawe twierdzenie – po dwóch tygodniach funkcjonowania serwis od razu stał się największy? Pod jakim względem? Zasięgu? Na pewno daleko mu do Niebiezpiecznika. Ilości artykułów? Także. Może budżetu? To chyba jedyne kryterium, w którym wydaje się na razie bić na głowę konkurencję.

Podsumowując – witamy kolejny serwis, bo konkurencji na poziomie nigdy za dużo. Wybór źródeł informacji jak zawsze zostawiamy Wam, Czytelnikom, bo to Wy ocenicie, gdzie warto regularnie zaglądać.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2012.10.31 11:00 nortz

  Bannery juz maja wiec profesjonalnie zaczeli, haha
  A zrodla artykulow to tak jak u was i na niebezpieczniku, tlumaczenie z zagranicy ;] nie mowie ze zle, ale wiem, ze w niebezpieczniku i u was pracuja osoby z branzy a nazwisk tych od websecurity nie znam ;] a to oznacza pr bullshit i pewnie ,,szeptane” sprzedawanie oferty unizeto ;]

  Odpowiedz
 • avatar
  2012.10.31 11:28 aaaa

  https://websecurity.pl/wp-login.php
  faktycznie ogromny budżet ..
  na sam CMS przeznaczyli 0zł !!!

  Odpowiedz
  • avatar
   2012.10.31 16:25 Adam

   Dobry szablon wraz z wdrożeniem do WordPressa może kosztować i kilka tysięcy…

   Odpowiedz
 • avatar
  2012.10.31 14:36 Michał

  Witam drogą konkurencję! Przede wszystkim dzięki za uznanie i obiektywne słowa w tak krótkim okresie po starcie WebSecurity.pl. Mam jednak nadzieję, że nie będziemy się postrzegać jako konkurencja, ale jako wspólny głos w wielu sprawach. Z pewnością możemy się uzupełniać – zachęcamy do współpracy, komentowania i do krytyki (byle konstruktywnej).

  @nortz: zapewniam, że WebSecurity.pl to ani pr bullshit, ani ,,szeptane” sprzedawanie oferty Unizeto Technologies.

  Na dniach będzie można zobaczyć na WebSecurity.pl kolejne Nazwiska autorów aktualności, artykułów i blogerów. Namawiam wszystkich, żeby śledzili zarówno WebSecurity.pl, jak i Zaufaną Trzecią Stronę, Niebezpiecznik oraz seqrity.pl. Im szerszy szereg oddziału budującego świadomość, tym lepiej. „Ścigajmy się, ale nie walczmy.” :)

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • avatar
   2012.10.31 16:27 Adam

   Zgadzamy się z jednym wyjątkiem – nie polecamy seqrity.pl, bo to jakiś żart jest :) Pozdrowienia dla załogi ze Szczecina!

   Odpowiedz
 • avatar
  2012.10.31 15:44 Gynvael Coldwind

  O, nowy portal, ciekawe :)
  Chociaz hmm, patrzac po np. aktualnosciach chyba niestety nie jestem grupa docelowa.

  http://websecurity.pl/wp-content/uploads/2012/08/kontakt2.jpg
  vs
  http://regex.info/exif.cgi?dummy=on&imgurl=http%3A%2F%2Fwebsecurity.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F08%2Fkontakt2.jpg
  (hehe nie, nic super tajnego w tych metadanych nie ma)

  Odpowiedz
  • avatar
   2012.10.31 16:29 Adam

   Ale teraz wiemy (dzięki nieusuniętej miniaturce) że mają zegarek na metalowej bransolecie :)

   Odpowiedz
 • avatar
  2012.10.31 19:10 lochtcant

  Dobry pomysł. Ale mały research co do redakcji i autorów – utwierdza mnie w przekonaniu by podejść dystansem do tego projektu.

  Obawiam się co do doświadczenia i kompetencji osób stojących za WebSecurity, a także o rzetelność i merytoryczność treści.

  Jednakże, każdemu warto dać szansę – szczerze życzę powodzenia ! :)

  Odpowiedz
 • avatar
  2012.10.31 20:03 Darek

  Witam serdecznie, Ideą portalu nie jest konkurowanie w tym zakresie, ani sprzedaż produktów Unizeto a kształtowanie świadomości dotyczącej zagrożeń internetowych wraz z podawaniem rekomendacji co do poprawy poziomu bezpieczeństwa użytkowników indywidualnych i firm. Portal jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczestwa informacji. Osobiście zaglądam jak i na niebezpiecznika jak i na zaufaną trzecią stronę w poszukiwaniu ciekawych informacji i znajduję je tam. I mam nadzieję, że bedziemy wspólnie łączyć siły i współpracować z sobą w zakresie kształtowania świadomości a nie konkurować z sobą. Osobiście dla mnie liczy się treść publikacji, wygląd jest na dalszym planie.
  Cenię sobie osoby zajmujące się tematyką bezpieczestwa i znajduje w nich partnerów a nie konkurentów. I mam nadzieję, że współpraca się rozwinie.
  Darek Łydzinski

  Odpowiedz
 • avatar
  2012.10.31 21:33 Gynvael Coldwind

  Przejrzałem portal jeszcze trochę i mam poważne wątpliwości co do kompetencji niektórych osób z redakcji.

  Weźmy na przykład http://websecurity.pl/ie8-podatny-na-xss-a-ms-ma-to-gdzies/

  Opisywana „luka” to XSS filter bypass (http://cxsecurity.com/issue/WLB-2012100253), czyli de facto nic specjalnego.
  Natomiast redakcja websecurity.pl określiła to jako „dość poważną lukę w zabezpieczeniach filtra przed atakami XSS”.
  Ehm, „dośc poważna luka”? Nie żartujmy.
  Poza tym, luka, jak czytamy, jest w „zabezpieczeniach filtra”. Coś tu jest nie tak. Po pierwsze, to nie filtr ma zabezpieczenia, tylko filtr za pomocą pewnych heurystyk stara się udaremnić ataki typu XSS na stronach posiadających luki umożliwiające takie ataki (lub, używając podobnych słów, filtr stara się zabezpieczać przed atakami XSS). Po drugie, luka nie jest w „zabezpieczeniach filtra”, tylko co najwyżej w wykorzystywanych heurystykach (i to luka jako „loophole” a nie jako „vulnerability”).

  (Prawdę mówiąc czytając wcześniej artykuł miałem wrażenie, że chodzi o UXSS a nie o filter bypass.)

  Przeglądając resztę wygląda to trochę na taką „medialną papkę” – „NullCrew”, „anonymous”, „spam”, „antywirusy” (z ankietą o AV bez opcji „nie korzystam z AV” ;p), etc.
  Zastanawiam się czy obecnym planem redakcji jest opisywanie każdego deface’a i DDoSu (skojarzenie: http://xkcd.com/932/) + rozpisywanie się o antywirusach jako podstawowym środku „bezpieczeństwa”.

  No i do tego animowane flashowe reklamy jak na onecie.

  Cóż, może im dalej tym będzie lepiej, natomiast póki co powtórzę słowa znajomego: oh dear.

  Odpowiedz
 • avatar
  2012.11.01 11:25 Nolias

  Watro też wspomnieć o serwisie SafeGroup, który od jakiegoś czasu już działa.
  http://safegroup.pl/

  Odpowiedz
  • avatar
   2012.11.01 11:42 Adam

   Działa, ale 1 wpis w dziale „Aktualności” miesięcznie to chyba trochę mało…

   Odpowiedz
   • avatar
    2012.11.01 13:16 Nolias

    Bo serwis bardziej żyje forum, niż newsami, a na forum dzieje się bardzo dużo, m.in. bardzo często przeprowadzane są różne testy i porównania pakietów itp.

    Odpowiedz
 • avatar
  2012.11.01 15:30 Edx

  Bijecie, sie o to kto jest lepszy, jak wyglada konkurencja…
  Prawda jest taka ze zaden z polskich serwisow nawet minimalne nie dorównuje zagranicznym, jedyne co sie dzieje w polsce to tlumaczenia (zamieniane czesto na swobodną forme) a artykuly wlasne stanowią może max 10%.

  NIebezpiecznik moze i jest popularny, ale to ciagle sa tlumaczenia. Tresci wlasne, sa praktycznie tworzone dzieki zgloszeniom od uzytkownikow (ktore de fakto docieraja tylko dlatego ze serwis jest znany)

  Odpowiedz
 • avatar
  2012.11.08 00:41 Gabi

  Właśnie właściciel jest najciekawszy: Wydawca Portalu – Unizeto Technologies Spółka Akcyjna.
  Można spokojnie liczyć na „wsparcie marketingowe” dla BitDefender AV :)

  A poza tym? Gotowe rozwiązania masowe i brak interakcji z ludźmi?

  Odpowiedz
 • avatar
  2012.11.27 21:53 Bart

  Ja jestem cichym fanem trzeciejstrony! :) myślę, że fajnie by było jakbyście jakąś alternatywną domenę sobie znaleźli, która byłaby krótsza, na przykład zfs.pl.
  Niebezpiecznik chociaż król to jest nagi, agresywny marketing szkoleń i irytująca osoba Piotr K.
  WebSecurity jest inicjatywą dużej firmy, która pewnie w ten sposób liczy na jakiś tam dodatkowy kanał i promocję. Moim zdaniem na dłuższą metę to nie zadziała, bo będzie presja na wymierne korzyści. No i co chyba najważniejsze, póki co, cholernie nudny ten serwis, flaki z olejem, ziemniaki z chlebem.

  Odpowiedz
  • avatar
   2012.11.27 21:57 Adam

   Dzięki za miłe słowa. A krótka domena – zajrzyj na z3s.pl :)

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Rośnie nam poważna konkurencja

Komentarze