23.08.2013 | 15:13

avatar

Adam Haertle

Zamknięcie WebSecurity.pl

10 miesięcy temu pisaliśmy o otwarciu „największego w Polsce portalu o bezpieczeństwie sieciowym”, jak samo siebie określało WebSecurity.pl. Dzisiaj informujemy o tym, co widać było od trzech tygodni – serwis oficjalnie ogłosił swoje zamknięcie. Od końca lipca nie pojawiały się już nowe wpisy, choć schyłek portalu można było zaobserwować już kilka miesięcy po jego otwarciu. Oprócz tłumaczenia słowo w słowo lekko leciwych i średnio ciekawych wiadomości z dziedziny bezpieczeństwa serwis już dawna sporą część działu „Aktualności” wypełniał wiadomościami o nowych wydaniach mniej lub bardziej egzotycznych dystrybucji Linuksa. O ile w dziale „Artykuły” oraz „Blogosfera” pojawiały się wpisy oryginalne i wartościowe, to najwyraźniej było ich zbyt mało, by przyciągnąć czytelników.

WebSecurity.pl pozostanie dostępny w sieci, dołączając tym samym do innych „pamiątek dawnej świetności”, takich jak hacking.pl, hackingnews.pl, seqrity.pl, cyberbezpieczenstwo.pl czy hackingpl.com. Jak widać prowadzenie serwisu o bezpieczeństwie informacji to ciężki kawałek chleba :)

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2013.08.23 15:21 SebQ

  Dokładnie – prowadzenie serwisu o bezpieczeństwie to ciężki kawałek chleba. Konkurencja jest na najwyższym poziomie, więc, aby się wybić potrzeba dużo czasu i zapału. Dla mnie kluczowe są: niebezpiecznik, Z3S i sekurak. Pozdr.

  Odpowiedz
  • avatar
   2013.08.23 17:31 Mroczny Kobziarz

   Osobiście wolę te dwa ostatnie co wymieniłeś od pierwszego, bo nie mają tego denerwującego zadęcia w porównaniu z nim. A na bieżąco z nowościami można być dzięki zachodnim serwisom i w ten sposób N mogę odwiedzać dość rzadko. Dziennik Internautów też czasem daje coś na temat bezpieczeństwa. :)

   Odpowiedz
  • avatar
   2013.08.24 13:58 xD

   niebezpiecznik pikuje lotem koszacym. nie wiem czy to wakacje czy wypalenie zawodowe ale artykuly sa tłumaczone google translatorem i pisane na kolanie. z dobrego serwisu jakim był kiedys dewaluuje do lepu na gimbaze i łowce facebookowych lajków. Coś czuje że za miesiac albo 2 bedziemy sie wstydzic przyznac do odwiedziń tego serwisu xDDDD

   Odpowiedz
 • avatar
  2013.08.23 15:50 Jarek

  Tym bardziej Adamie gratuluję, że sam jeden twardo walczysz robiąc kawał świetnej roboty ;-)

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.08.23 16:50 dasfsdf

  z3s robi jeden chłop? szacunek & uznanie!

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.08.23 17:25 Darek

  Prowadzenie specjalistycznego serwisu nie należy do łatwych zadań, gdyż poza ogólną wiedzą potrzebna jest jeszcze ta ekspercka, aby móc przedstawić własną opinię. Serwisy specjalistyczne przynoszą korzyści dla wszystkich zainteresowanych pod warunkiem, że publikowane wiadomości są pogłębiane o wypowiedzi ekspertów. Wtedy jest też możliwość wymiany doświadczeń. Portal nie podaje informacji o przyczynach zamknięcia, ale wypowiedzi eksperckich było bardzo mało.

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.08.23 17:28 Mroczny Kobziarz

  Tak bywa ;) Nie każdy ma dość czasu, możliwości i chęci…

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.08.23 18:10 Michał

  Kto, co? Linux.
  Kogo, czego? Linu_ks_a…

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.08.26 08:05 user

  A jakieś ciekawe zagraniczne strony o bezpieczeństwie godne polecenia? coś ala z3s lub niebezpiecznik.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zamknięcie WebSecurity.pl

Komentarze