17.05.2013 | 12:10

Adam Haertle

16 komentarzy

Witamy kolejną konkurencję – BAD[SECTOR].PL

Jak pokazuje doświadczenie krajów leżących na zachód od Polski, rynek serwisów związanych z bezpieczeństwem informacji jest bardzo pojemny. W Polsce ciągle mamy ich niewiele, dlatego z radością witamy kolegów z serwisu badsector.pl.

Wczoraj oficjalnie ruszył nowy serwis informacyjny, prowadzony przez think tank BAD[SECTOR].PL. Silną stroną serwisu jest bez wątpienia skład osobowy organizacji, która za nim stoi. W składzie znajduje się kilka osób z dużym bagażem doświadczenia w mediach zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych: Adam Chabiński, redaktor magazynu CHIP, serwisu Poland.com i heise online Polska, Paweł Wilk, również związany z CHIPem i heise online czy Borys Łącki, redaktor magazynu Xploit i założyciel serwisu bothunters.pl. W zespole nie brakuje też specjalistów, zajmujących się testami penetracyjnymi i wieloma innymi obszarami bezpieczeństwa komputerowego takich jak Paweł Krawczyk (ipsec.pl), Janusz Niewiadomski (COSEINC) czy Sergiusz Pawłowicz.

Strona główna badsector.pl

Strona główna badsector.pl

Na korzyść serwisu przemawia również profesjonalna organizacja – autorskie materiały najpierw trafiają do redaktorów naukowych, którzy zgłaszają uwagi i poprawki, a ostateczna wersja tekstu zatwierdzana jest przed jednego z redaktorów naczelnych. Lektura kilku opublikowanych już tekstów utwierdza w przekonaniu, że połączenie doświadczenia zespołu redakcyjnego plus odpowiedni poziom kontroli jakości przynosi warte lektury efekty. Ciekawa jest również strona wizualna serwisu – daleko jej od kopiowania istniejących na rynku rozwiązań.

Cieszymy się bardzo z pojawienia się kolejnego serwisu „na poziomie” i mamy nadzieję, że tego poziomu w najbliższej przyszłości nie opuści (a jak pokazuje historia niektórych przedsięwzięć, to bardzo trudne zadanie). Co prawda będzie nam teraz jeszcze trudniej dostarczać jako pierwsi na rynku ciekawe informacje z obszaru bezpieczeństwa po polsku, ale obiecujemy starać się bardziej, a BAD[SECTOR].PL ląduje (oby na stałe) w naszym RSSie.

Powrót

Komentarze

 • 2013.05.17 12:18 Przemon

  Wszystko ladnie tylko dlaczego ukradli nazwe pewnej legendarnej grupy koderskiej?

  Odpowiedz
  • 2013.05.17 13:40 inferion

   Nie pomyliłeś przypadkiem z pewną legendarną grupą koderską Red Sector? ;)

   Odpowiedz
   • 2013.05.17 16:36 juen

    RSI – Red Sector Inc. dla scislosci :-)

    Odpowiedz
 • 2013.05.17 12:52 true

  Tak tak,

  Kolejna ekipa blogerów która myśli że zna się na bezpieczeństwie ;) Bo może jeden komercyjny audyt zrobiła ;>

  Hehe szczerze śmiech na sali ;>

  Odpowiedz
 • 2013.05.17 13:41 Daniel Sowizdrzał

  Przemon: Nie ukradliśmy nikomu nazwy. Szukaliśmy ciekawej nazwy, która znalazłaby odzwierciedlenie w wolnej domenie PL. Nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy ktoś kiedyś nie używał podobnej nazwy gdzieś w historii wszechsieci.

  True: Nie jesteśmy blogerami. Audyty kodów źródłowych to tylko część naszej działalności i zrobiliśmy ich już tak dużo, że mamy trochę dosyć ;-) Działamy od paru lat komercyjnie i kilkunastu niekomercyjnie. Nie uważamy się za alfę i omegę, nie znamy się na wszystkim i nigdy nie będziemy. Celem serwisu nie jest podążanie za newsem, a raczej analiza i wskazywanie informacji ważnych i istotnych według naszej subiektywnej opinii. Jesteśmy otwarci na współpracę, zarówno z jednostkami, które mają coś ciekawego do powiedzenia, jak i firmami, organizacjami, które chciałyby dołączyć do naszego think tanka. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 2013.05.17 14:03 Michał

   Powodzenia! każda inicjatywa jest OK :)

   Odpowiedz
  • 2013.05.17 14:06 Maurycy Dusza-Rostocki

   siema daniel kope lat, fajnie, ze wreszcie ktos sie wzial za uporzadkowanie internetu, generalnie www rokuje, z tego co widze css na poziomie, ekipa tez nie wypadla krowie z zadka, na miescie chodza plotki, ze badsektor to po cipher technologies kolejny niekomercyjny projekt gumisiów – trzymamy z elką kciuki

   Odpowiedz
   • 2013.05.17 14:46 Maurice Auguste de Benyowsky

    Prędzej isec.pl…

    Odpowiedz
 • 2013.05.17 17:13 elmooo

  DLA ODMIANY SERWIS JEST W DRUPALU A NIE JAK U WAS I CALEJ RESZCIE WORDPRESS.

  Odpowiedz
 • 2013.05.17 20:20 Kryspin Sasiedzi.pl

  nie isec tylko heise

  Odpowiedz
  • 2013.05.17 21:23 Maurice Auguste de Benyowsky

   W składzie jest zarówno dwóch członków iSEC jak i dwóch związanych z heise.

   Odpowiedz
   • 2013.05.17 21:55 Funky Koval

    maurice, 2 isec, 2 heise i jeden pawel jablonski z ciphera, heise o ile pamietam umarlo, isec sadzac po stronie tez nie zyje, ostatnio cos publikowali w 2010, gorion na blogu tez od roku nie pisze – to nie wrozy dobrego startu, ale obym sie mylil – osobiscie zycze badsektorowi wszystkiego co najlepsze i duzo oryginalnosci, ale zeby wpychnac trzecia strone to trzeba wieksze gwiazdy niz gorion albo od groma pracy, pozdro800

    Odpowiedz
 • 2013.05.18 18:08 carstein

  Dwie uwagi do komentatorów:
  nie wiem, skąd wyście wzieli Pawła Jabłońskiego / cipher – ani go nie ma w https://badsector.pl/ekipa tylko się komuś coś zdawało.

  Po drugie – nie chce robić za adwokata, ale to że ktoś czegoś nie pubikuje jeszcze nie znaczy, że nic nie robi.

  Odpowiedz
 • 2013.05.19 16:26 Waldek

  No właśnie jakim cudem ktoś wpadł na to, że jabłoński bierze udział w tym projekcie ? ;)
  Wątpie, że isec chciałby współpracować z gorionem. Troche nie ta liga.

  Odpowiedz
 • 2013.05.19 23:41 Patryk

  Dlaczego wydaje mi się, że to dziwnie pachnie antywebem?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Witamy kolejną konkurencję – BAD[SECTOR].PL

Komentarze