17.05.2013 | 12:10

avatar

Adam Haertle

Witamy kolejną konkurencję – BAD[SECTOR].PL

Jak pokazuje doświadczenie krajów leżących na zachód od Polski, rynek serwisów związanych z bezpieczeństwem informacji jest bardzo pojemny. W Polsce ciągle mamy ich niewiele, dlatego z radością witamy kolegów z serwisu badsector.pl.

Wczoraj oficjalnie ruszył nowy serwis informacyjny, prowadzony przez think tank BAD[SECTOR].PL. Silną stroną serwisu jest bez wątpienia skład osobowy organizacji, która za nim stoi. W składzie znajduje się kilka osób z dużym bagażem doświadczenia w mediach zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych: Adam Chabiński, redaktor magazynu CHIP, serwisu Poland.com i heise online Polska, Paweł Wilk, również związany z CHIPem i heise online czy Borys Łącki, redaktor magazynu Xploit i założyciel serwisu bothunters.pl. W zespole nie brakuje też specjalistów, zajmujących się testami penetracyjnymi i wieloma innymi obszarami bezpieczeństwa komputerowego takich jak Paweł Krawczyk (ipsec.pl), Janusz Niewiadomski (COSEINC) czy Sergiusz Pawłowicz.

Strona główna badsector.pl

Strona główna badsector.pl

Na korzyść serwisu przemawia również profesjonalna organizacja – autorskie materiały najpierw trafiają do redaktorów naukowych, którzy zgłaszają uwagi i poprawki, a ostateczna wersja tekstu zatwierdzana jest przed jednego z redaktorów naczelnych. Lektura kilku opublikowanych już tekstów utwierdza w przekonaniu, że połączenie doświadczenia zespołu redakcyjnego plus odpowiedni poziom kontroli jakości przynosi warte lektury efekty. Ciekawa jest również strona wizualna serwisu – daleko jej od kopiowania istniejących na rynku rozwiązań.

Cieszymy się bardzo z pojawienia się kolejnego serwisu „na poziomie” i mamy nadzieję, że tego poziomu w najbliższej przyszłości nie opuści (a jak pokazuje historia niektórych przedsięwzięć, to bardzo trudne zadanie). Co prawda będzie nam teraz jeszcze trudniej dostarczać jako pierwsi na rynku ciekawe informacje z obszaru bezpieczeństwa po polsku, ale obiecujemy starać się bardziej, a BAD[SECTOR].PL ląduje (oby na stałe) w naszym RSSie.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2013.05.17 12:18 Przemon

  Wszystko ladnie tylko dlaczego ukradli nazwe pewnej legendarnej grupy koderskiej?

  Odpowiedz
  • avatar
   2013.05.17 13:40 inferion

   Nie pomyliłeś przypadkiem z pewną legendarną grupą koderską Red Sector? ;)

   Odpowiedz
   • avatar
    2013.05.17 16:36 juen

    RSI – Red Sector Inc. dla scislosci :-)

    Odpowiedz
 • avatar
  2013.05.17 12:52 true

  Tak tak,

  Kolejna ekipa blogerów która myśli że zna się na bezpieczeństwie ;) Bo może jeden komercyjny audyt zrobiła ;>

  Hehe szczerze śmiech na sali ;>

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.05.17 13:41 Daniel Sowizdrzał

  Przemon: Nie ukradliśmy nikomu nazwy. Szukaliśmy ciekawej nazwy, która znalazłaby odzwierciedlenie w wolnej domenie PL. Nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy ktoś kiedyś nie używał podobnej nazwy gdzieś w historii wszechsieci.

  True: Nie jesteśmy blogerami. Audyty kodów źródłowych to tylko część naszej działalności i zrobiliśmy ich już tak dużo, że mamy trochę dosyć ;-) Działamy od paru lat komercyjnie i kilkunastu niekomercyjnie. Nie uważamy się za alfę i omegę, nie znamy się na wszystkim i nigdy nie będziemy. Celem serwisu nie jest podążanie za newsem, a raczej analiza i wskazywanie informacji ważnych i istotnych według naszej subiektywnej opinii. Jesteśmy otwarci na współpracę, zarówno z jednostkami, które mają coś ciekawego do powiedzenia, jak i firmami, organizacjami, które chciałyby dołączyć do naszego think tanka. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • avatar
   2013.05.17 14:03 Michał

   Powodzenia! każda inicjatywa jest OK :)

   Odpowiedz
  • avatar
   2013.05.17 14:06 Maurycy Dusza-Rostocki

   siema daniel kope lat, fajnie, ze wreszcie ktos sie wzial za uporzadkowanie internetu, generalnie www rokuje, z tego co widze css na poziomie, ekipa tez nie wypadla krowie z zadka, na miescie chodza plotki, ze badsektor to po cipher technologies kolejny niekomercyjny projekt gumisiów – trzymamy z elką kciuki

   Odpowiedz
   • avatar
    2013.05.17 14:46 Maurice Auguste de Benyowsky

    Prędzej isec.pl…

    Odpowiedz
 • avatar
  2013.05.17 17:13 elmooo

  DLA ODMIANY SERWIS JEST W DRUPALU A NIE JAK U WAS I CALEJ RESZCIE WORDPRESS.

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.05.17 20:20 Kryspin Sasiedzi.pl

  nie isec tylko heise

  Odpowiedz
  • avatar
   2013.05.17 21:23 Maurice Auguste de Benyowsky

   W składzie jest zarówno dwóch członków iSEC jak i dwóch związanych z heise.

   Odpowiedz
   • avatar
    2013.05.17 21:55 Funky Koval

    maurice, 2 isec, 2 heise i jeden pawel jablonski z ciphera, heise o ile pamietam umarlo, isec sadzac po stronie tez nie zyje, ostatnio cos publikowali w 2010, gorion na blogu tez od roku nie pisze – to nie wrozy dobrego startu, ale obym sie mylil – osobiscie zycze badsektorowi wszystkiego co najlepsze i duzo oryginalnosci, ale zeby wpychnac trzecia strone to trzeba wieksze gwiazdy niz gorion albo od groma pracy, pozdro800

    Odpowiedz
 • avatar
  2013.05.18 18:08 carstein

  Dwie uwagi do komentatorów:
  nie wiem, skąd wyście wzieli Pawła Jabłońskiego / cipher – ani go nie ma w https://badsector.pl/ekipa tylko się komuś coś zdawało.

  Po drugie – nie chce robić za adwokata, ale to że ktoś czegoś nie pubikuje jeszcze nie znaczy, że nic nie robi.

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.05.19 16:26 Waldek

  No właśnie jakim cudem ktoś wpadł na to, że jabłoński bierze udział w tym projekcie ? ;)
  Wątpie, że isec chciałby współpracować z gorionem. Troche nie ta liga.

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.05.19 23:41 Patryk

  Dlaczego wydaje mi się, że to dziwnie pachnie antywebem?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Witamy kolejną konkurencję – BAD[SECTOR].PL

Komentarze