27.11.2017 | 06:42

Adam Haertle

Ruszamy ze szkoleniami w jedynym w Polsce mieście pełnym krasnali

Wrocław to nie tylko zabytki, kamienice, wieczne remonty i korki. Trudno znaleźć na mapie naszego pięknego kraju drugie (no dobra, trzecie) równie zasłużone dla rozwoju polskiego hackingu miejsce.

Niektórzy pewnie kojarzą grupę specjalną Breslau Killerz, z próbką ich możliwości czy słynną podmianę strony Premiera. Ponieważ dba tu się również o edukację najmłodszych  to postanowiliśmy dać szansę również tym starszym i otworzyć grupę szkoleniową z bezpieczeństwa aplikacji webowych w mieście o tak pięknych tradycjach!

Pierwsze wrocławskie szkolenie z bezpieczeństwa aplikacji WWW odbędzie się od 10 do 12 stycznia 2018 r. Wszystkim spoza stolicy oferujemy do końca roku rabat w wysokości 10% oraz możliwość kupienia vouchera, który możecie opłacić jeszcze w tym roku.

Nasz trener czeka na pierwszych kursantów

Nasz trener czeka na pierwszych kursantów

A dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w naszym szkoleniu mamy nagrodę pocieszenia w postaci koszulki – dopiszcie w komentarzach jakie jest drugie (lub pierwsze) równie zasłużone miejsce dla historii hackingu w Polsce i dlaczego! Komisja w składzie Adam oraz Borys (ten drugi z Wrocławia, a jakże!) już w środę dokona wyboru i nagrodzi komentarz z najlepszym uzasadnieniem! A jeżeli odczuwacie potrzebę, żebyśmy otworzyli grupę szkoleniową w jakimś innym miejscu np. w Trakiszkach, to podzielcie się przemyśleniem w komentarzach lub zamilczcie na wieki. ;-)

Powrót

Komentarze

 • 2017.11.27 08:48 Marek

  Ruda Śląska jak miejsce finałów Turnieju Security Days (ten, w którym Gynvael Coldwind zajął 1 miejsce w 2008 roku – Security Days 6; i jeśli dobrze pamiętam to w Security Days 5 w 2007 również miał 1 miejsce).

  Odpowiedz
 • 2017.11.27 09:19 tdf

  Chyba najważniejsze miejsce w Polsce z punktu widzenia łamania szyfrów to Poznań, większość powinna wiedzieć dlaczego (jest nawet pomnik kryptologów) :-)

  Odpowiedz
 • 2017.11.27 09:27 Duży Pies

  Nareszcie paniska z Z3S ruszają się na Dolny Śląsk xD
  Pozdrawiam Borysa, którego wykłady bardzo mi się podobały i teraz na Szkoleniu pewnie też będzie ciekawie.

  Odpowiedz
 • 2017.11.27 12:31 Lor3

  Poznań – Siedziba filii Biura szyfrów gdzie m.in Marian Rejewski pracował nad złamaniem Engimy.

  Odpowiedz
 • 2017.11.27 15:16 fixer

  Bełchatów :) Tam odbyła się legendarna konferencja HiP’98. Więcej tutaj:

  http://defacto2.net/wayback/scenelink-from-1998-june-25/articles/hip98.html

  Odpowiedz
 • 2017.11.27 19:54 GPz

  Sucha, gmina Leśna – bez ich pracy nie byłoby czego hakować

  Odpowiedz
 • 2017.11.29 09:41 szczyglis

  Drugim najbardziej zasłużonym dla polskiego hackingu miejscem jest znajdujący się w bliżej nieokreślonym miejscu plan filmowy, na którym powstała sławna scena prezentująca służący do hakowania wszystkiego patent pt. „emacsem przez sendmail”.

  Odpowiedz
  • 2017.11.30 09:19 Duży Pies

   To nie był film tylko program TVNu ze pseudohakerem Gorionem który był zwykłym pozerantem (miał parcie na szkło, ciśnienie na autopromocję i zerowe umiejętności). Ośmieszył się a Scena szybko go zmasakrowała –
   stał się symbolem obciachu, zresztą potem szybko zniknął. To była dekada 2000, chyba rok 2005 o ile dobrze pamiętam.

   Odpowiedz
 • 2017.11.29 14:16 Krzysztof

  Wydaje mi sie ze nr to bedzie Torun. „14 września 1985 r. mieszkańcy toruńskiego Rubinkowa, oglądając „Dziennik Telewizyjny” przez 4 minuty byli świadkami wyświetlania plansz z hasłem „Solidarność Toruń. Bojkot wyborów naszym obowiązkiem”. Cytuje za http://www.e-teberia.pl/kapelusz-hakera-albo-subkultura-wirtualu/.
  Mysle ze przeprowadzenie takiego ataku w systemie komunistycznym, gdzie przeplyw technologiczny byl znikomy wymagalo duzej wyobrazni technicznej i doglebnej znajomosci technologii. Nalezy rowniez wspomniec o odwadze cywilnej tych Panow. Wydaje sie rowniez ze jest to jeden z bardziej naglosnionych „atakow” polskiej grupy poza granicami Polski. Co ja bede tu pisal warto poszukac i poczytac :) i napawac sie ze calkiem madry narod z nas :).

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Ruszamy ze szkoleniami w jedynym w Polsce mieście pełnym krasnali

Komentarze