Zapraszamy na szkolenia Hacking DevOps Infrastructure i Burp Suite Pro Expert

dodał 22 lutego 2021 o 08:38 w kategorii Info  z tagami:
Zapraszamy na szkolenia Hacking DevOps Infrastructure i Burp Suite Pro Expert

Wiecie, że rzadko rekomendujemy wam cudze szkolenia. Staramy się dobierać tylko takie, co do których jesteśmy pewni, że wyjdziecie z nich zadowoleni. Jesteśmy przekonani, że takie właśnie będą szkolenia opracowane przez AFINE.

AFINE działa na rynku usług pentesterskich od wielu lat. Mieliśmy już także okazję prezentować jej szkolenie z obszaru praktycznej kryptografii. Do oferty szkoleniowej dołączyły kolejne ciekawe pozycje – dwie z nich opisujemy poniżej, a wszystkie znajdziecie na stronie AFINE Cyber Academy.

Hacking DevOps Infrastructure

AWS, Dockery, Kubernetesy i Jenkinsy – trudno dzisiaj wyobrazić sobie nowoczesną firmę technologiczną, która z nich nie korzysta. Warto zatem nauczyć się, jak je atakować – i jak ich bronić przed atakami. Na tym dwudniowym szkoleniu dowiesz się, jakie zagrożenia związane są z korzystaniem z Dockera i Kubernetesa, jak atakuje się współczesne bazy danych, czym jest proces CI/CD w Jenkinsie i jakie są związane z nim ryzyka bezpieczeństwa. Poznasz metody badania bezpieczeństwa środowisk AWS. Podczas ćwiczeń praktycznych będziesz miał okazję przeprowadzić samodzielne ataki na omawiane technologie.

Szkolenie przyda się nie tylko pentesterom – nie zaszkodzi także inżynierom DevOps lubiącym budować bezpieczne rozwiązania. Na stronie organizatora znajdziecie szczegółowy program szkolenia.

Burp Suite Pro Expert

Używasz Burp Suite Professional w codziennej pracy? Znasz wszystkie jego możliwości i sztuczki? Warto sprawdzić to z ekspertami. Podczas szkolenia dowiesz się, jak w efektywny sposób korzystać z Burp Suite Pro. Poza dobrze znanymi aspektami pracy z tym narzędziem poruszone zostaną także takie tematy, jak konfiguracja prywatnej instancji collaboratora, korzystanie z makr w praktyce, przeszukiwanie plików .js pod kątem interesujących danych wrażliwych czy wykorzystanie Burp Suite Pro podczas testowania i eksploitacji konkretnych podatności w aplikacjach webowych.

Szkolenie szczególnie przyda się testerom aplikacji www i mobilnych, pentesterom i specjalistom QA. Szczegółowy program szkolenia znajdziecie na stronie organizatora.

Na koniec

Jeśli jeszcze nie znacie firmy AFINE, to możecie zacząć od wysłuchania wywiadu z jej twórcą, Arturem Byszko, który był kilka miesięcy temu gościem naszej Rozmowy Kontrolowanej.

Za publikację tego artykułu otrzymujemy wynagrodzenie – ale nieduże, bo to dobre szkolenia.