22.02.2021 | 08:38

avatar

Adam Haertle

Zapraszamy na szkolenia Hacking DevOps Infrastructure i Burp Suite Pro Expert

Wiecie, że rzadko rekomendujemy wam cudze szkolenia. Staramy się dobierać tylko takie, co do których jesteśmy pewni, że wyjdziecie z nich zadowoleni. Jesteśmy przekonani, że takie właśnie będą szkolenia opracowane przez AFINE.

AFINE działa na rynku usług pentesterskich od wielu lat. Mieliśmy już także okazję prezentować jej szkolenie z obszaru praktycznej kryptografii. Do oferty szkoleniowej dołączyły kolejne ciekawe pozycje – dwie z nich opisujemy poniżej, a wszystkie znajdziecie na stronie AFINE Cyber Academy.

Hacking DevOps Infrastructure

AWS, Dockery, Kubernetesy i Jenkinsy – trudno dzisiaj wyobrazić sobie nowoczesną firmę technologiczną, która z nich nie korzysta. Warto zatem nauczyć się, jak je atakować – i jak ich bronić przed atakami. Na tym dwudniowym szkoleniu dowiesz się, jakie zagrożenia związane są z korzystaniem z Dockera i Kubernetesa, jak atakuje się współczesne bazy danych, czym jest proces CI/CD w Jenkinsie i jakie są związane z nim ryzyka bezpieczeństwa. Poznasz metody badania bezpieczeństwa środowisk AWS. Podczas ćwiczeń praktycznych będziesz miał okazję przeprowadzić samodzielne ataki na omawiane technologie.

Szkolenie przyda się nie tylko pentesterom – nie zaszkodzi także inżynierom DevOps lubiącym budować bezpieczne rozwiązania. Na stronie organizatora znajdziecie szczegółowy program szkolenia.

Burp Suite Pro Expert

Używasz Burp Suite Professional w codziennej pracy? Znasz wszystkie jego możliwości i sztuczki? Warto sprawdzić to z ekspertami. Podczas szkolenia dowiesz się, jak w efektywny sposób korzystać z Burp Suite Pro. Poza dobrze znanymi aspektami pracy z tym narzędziem poruszone zostaną także takie tematy, jak konfiguracja prywatnej instancji collaboratora, korzystanie z makr w praktyce, przeszukiwanie plików .js pod kątem interesujących danych wrażliwych czy wykorzystanie Burp Suite Pro podczas testowania i eksploitacji konkretnych podatności w aplikacjach webowych.

Szkolenie szczególnie przyda się testerom aplikacji www i mobilnych, pentesterom i specjalistom QA. Szczegółowy program szkolenia znajdziecie na stronie organizatora.

Na koniec

Jeśli jeszcze nie znacie firmy AFINE, to możecie zacząć od wysłuchania wywiadu z jej twórcą, Arturem Byszko, który był kilka miesięcy temu gościem naszej Rozmowy Kontrolowanej.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić treść z YouTube.
Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Za publikację tego artykułu otrzymujemy wynagrodzenie – ale nieduże, bo to dobre szkolenia.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zapraszamy na szkolenia Hacking DevOps Infrastructure i Burp Suite Pro Expert

Komentarze