13.06.2012 | 22:52

Adam Haertle

.secure czy .security?

Niedawno zakończył się proces aplikowania o nowe rozszerzenia domenowe. Dzisiaj w sieci pojawiła się lista 1930 propozycji nowych końcówek domen wraz z ich autorami. Miesiąc temu wspominaliśmy, że firma Artemis aplikowała o domenę .secure. Okazuje się, że mają całkiem sporą konkurencję. O domenę .secure powalczy z nimi Amazon. Z kolei o domenę .security starają się trzy firmy: bliżej nieznane Fern Trail oraz Defender Security Company a także Symantec.

Microsoft w swojej aplikacji poprosił o końcówki bing, docs, hotmail, live, microsoft, office, skydrive, skype, windows oraz xbox. Z kolei Apple poprosiło jedynie o domenę o takiej samej nazwie, jak nazwa firmy. Google schowało się za szyldem firmy Charleston Road Registry Inc., która zaaplikowała o długa listę domen –  polecamy przejrzenie całości. Najciekawsza konkurencja szykuje się m. in. o rozszerzenie .docs z Microsoftem oraz o .cloud z Amazonem, Symantekiem i kilkoma innymi.

 

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

.secure czy .security?

Komentarze