Security Consultant Mateusz Olejarka gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

dodał 23 stycznia 2022 o 10:42 w kategorii Info, Rozmowa Kontrolowana  z tagami:
Security Consultant Mateusz Olejarka gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Chyba najczęściej dotykaną przez użytkowników warstwą technologiczną są aplikacje WWW. Czy da się je pisać tak, by były bezpieczne? To trudny temat, ale nasz dzisiejszy gość ma wszelkie predyspozycje, by odpowiedzieć na to pytanie. Poznajcie Mateusza.

Co najlepiej przygotowuje do prowadzenia szkoleń dla programistów i testowania bezpieczeństwa aplikacji? Pewnie nie jest złym pomysłem powtórzenie ścieżki zawodowej Mateusza Olejarki, który właśnie jako programista swoją karierę zawodową zaczynał. Po kilku latach w tej roli przeszedł do obszaru IT Security, w którym od 10 lat zajmuje się kwestiami związanymi z rozwojem oprogramowania i bezpieczeństwem aplikacji WWW. Dzisiaj jest szefem obszaru web security w firmie SecuRing i specjalizuje się w testach penetracyjnych i bezpiecznym rozwoju aplikacji. Jeśli chcecie posłuchać Mateusza jeszcze przed audycją, to ma sporo nagrań swoich występów na Youtube.

Na pewno zapytamy go o to, jak sprawić, by pisane aplikacje były bezpieczne – ale nie ominiemy też tematów bardziej ofensywnych. Czekamy też na wasze pytania zadawane na żywo podczas audycji. Do usłyszenia!

UWAGA: W tym tygodniu nagród nie będzie – abonament nam się skończył :) Chcecie zasponsorować kolejne – dajcie znać.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.