12.12.2021 | 14:02

avatar

Adam Haertle

Security Transformation Lead, Aneta Legenza, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Co trzeba zrobić, by zmienić procesy bezpieczeństwa w międzynarodowym banku? Czy doświadczenie z największych firm konsultingowych pomaga bardziej niż studiowanie kryptologii i matematyki? Dzisiaj poszukamy odpowiedzi na te pytania. Poznajcie Anetę.

Niektórzy z naszych gości ścieżkę zawodową mają prostą jak strzała – cyber od liceum, przez studia, pierwszą pracę, aż po dzień dzisiejszy. Inni trafili do branży na dość późnym etapie kariery. Są też takie osoby, które bezpieczeństwem interesowały się już od dawna, potem skupiły się na innych obszarach, by po latach do tematu wrócić – i właśnie tak wyglądała historia Anety, która dzisiaj przekształca procesy zarządzania ryzykiem związanym ze złośliwym oprogramowaniem w banku Standard Chartered. Wcześniej przez wiele lat zajmowała się czystym konsultingiem i przejęciami firm, ale bezpieczeństwo nie było jej obce – kryptologia na Wojskowej Akademii Technicznej to nie przelewki (choć na pewno ukończona matematyka na UW pomogła).

Nie tylko o zakrętach życia zawodowego będziemy rozmawiać – Aneta sporą część swojej aktywności poświęca wyrównywaniu zawodowych szans kobiet w świecie IT i bezpieczeństwa i temu tematowi też poświęcimy kawałek audycji.

UWAGA: W tradycyjnym konkursie na koniec audycji do wygrania jest między innymi Raspberry Pi od sponsora, firmy Fudo Security, twórcy rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Security Transformation Lead, Aneta Legenza, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze