08.01.2022 | 23:28

avatar

Adam Haertle

Senior consultant, Magdalena Wrzosek, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Choć większość z was pewnie na co dzień (lub przynajmniej od święta) pracuje w konsoli tekstowej, to na małym czarnym okienku nie kończy się bezpieczeństwo. Jest go całkiem sporo także w innych miejscach, co świetnie udowadnia nasz gość. Poznajcie Magdę.

Magda karierę zaczynała w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie koordynowała negocjacje dyrektywy NIS – pierwszego europejskiego prawa w zakresie cyberbezpieczeństwa a także pełniła rolę głównego planisty i moderatora ćwiczeń Cyber Europe. Kolejnym przystankiem jej kariery był NASK, gdzie została Kierownikiem Zespołu Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii. Odpowiadała tam za kwestie strategiczne, regulacyjne i organizacyjne związane z cyberbezpieczeństwem oraz rozwojem nowoczesnych technologii, a także za współpracę z tzw. sektorami kluczowymi i organami właściwymi ds. cyberbezpieczeństwa oraz budowę ISAC sektorowych. Była także oficerem łącznikowym Europejskiej Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA), odpowiedzialnym za budowę współpracy w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego na poziomie europejskim. Z NASK-u z kolei trafiła do EY Polska, gdzie jako Starszy Konsultant ds. Cyberbezpieczeństwa odpowiada za tematykę związaną z Dyrektywą NIS i NIS2 oraz infrastrukturą krytyczną.

Oprócz ciekawej ścieżki zawodowej Magda ma także dość rozbudowaną ścieżkę edukacyjną – naliczyliśmy na niej (jeśli się nie mylimy) trzy tytuły magistra, cztery kierunki studiów podyplomowych i jeden tytuł doktora. Na pewno zatem poruszymy także tematy edukacji wyższej i jej przydatności w naszym sektorze. Tematów do rozmowy nie zabraknie – zapraszamy także was do zadawania pytań na żywo.

UWAGA: W tym tygodniu nagród nie będzie – abonament nam się skończył :) Chcecie zasponsorować kolejne – dajcie znać.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Senior consultant, Magdalena Wrzosek, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze