05.12.2021 | 12:16

avatar

Adam Haertle

Szef Red Teamu SC, Piotr Borkowski, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

To właśnie red teaming jest przez wiele osób z naszej branży uważany za ten bardziej atrakcyjny. Wiele osób woli atakować niż bronić (bo to podobno łatwiejsze). Czy to prawda? Nie tylko o red teamingu porozmawiamy już dzisiaj. Poznajcie Piotra.

Zarówno droga zawodowa, jak i naukowa Piotra jest dość złożona – poznał wiele uczelni i wiele miejsc pracy. W trakcie rozmowy skupimy się jednak pewnie na tych najciekawszych. Bez wątpienia zapytamy, jak wygląda cyberbezpieczeństwo na SGGW i doktorat z tej dziedziny na Uniwersytecie Warszawskim, spróbujemy też wydobyć to, co wydobyć można na temat pracy w CERT.GOV.PL. Skupimy się potem na tym, czym zajmuje się od dwóch lat i spróbujemy dowiedzieć, jak wygląda świat red teamu w dużym banku. Jak wygląda planowanie zadań? Gdzie są granice, których w ataku przekroczyć nie można? Czy kopiuje schematy popularnych grup włamywaczy? Jak często zespół niebieski łapie czerwony przed osiągnięciem założonych celów? Czekamy też na wasze pytania zadawane w trakcie audycji. Będzie o czym rozmawiać – zapraszamy w niedzielę o 21.

UWAGA: W tradycyjnym konkursie na koniec audycji do wygrania jest między innymi Raspberry Pi od sponsora, firmy Fudo Security, twórcy rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Szef Red Teamu SC, Piotr Borkowski, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze