02.01.2022 | 13:02

avatar

Adam Haertle

Threat analyst, Wojciech Ledzion, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Przypisywanie zaawansowanych ataków konkretnym sprawcom to bardzo skomplikowane zadanie – nie mniej skomplikowane, niż ich wykrywanie. O tym i o innych ciekawych aspektach pracy analityka będziemy rozmawiać dzisiaj z Wojtkiem.

Jak trafić do Mandianta, jednej z najlepszych na świecie firm zajmujących się identyfikowaniem zagrożeń w świecie cyber i wykrywaniem napastników o najwyższym poziomie umiejętności? Na pewno nie zaszkodzi spędzić wcześniej kilkunastu lat w zespole reagowania na incydenty Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Taką właśnie ścieżkę zawodową pokonał Wojtek i o jego doświadczenia zdobyte po drodze także go zapytamy. Spróbujemy się także dowiedzieć, z jakimi ryzykami zawodowymi i osobistymi wiąże się praca polegająca na przeszkadzaniu obcym agencjom wywiadowczym – na pewno będzie ciekawie. Czekamy też na wasze pytania zadawane na żywo.

UWAGA: W tym tygodniu nagród nie będzie – abonament nam się skończył :) Chcecie zasponsorować kolejne – dajcie znać.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Komentarze

  • avatar
    2022.01.06 16:49 Hanna

    Słuchajcie czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego polskie banki nie chcą wprowadzić kluczy bezpieczeństwa. Czy nasze banki mają jakiś interes w tym, żeby nas okradano. Szukam odpowiedzi na logiczne pytanie?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Threat analyst, Wojciech Ledzion, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze