Threat analyst, Wojciech Ledzion, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

dodał 2 stycznia 2022 o 13:02 w kategorii Info, Rozmowa Kontrolowana  z tagami:
Threat analyst, Wojciech Ledzion, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Przypisywanie zaawansowanych ataków konkretnym sprawcom to bardzo skomplikowane zadanie – nie mniej skomplikowane, niż ich wykrywanie. O tym i o innych ciekawych aspektach pracy analityka będziemy rozmawiać dzisiaj z Wojtkiem.

Jak trafić do Mandianta, jednej z najlepszych na świecie firm zajmujących się identyfikowaniem zagrożeń w świecie cyber i wykrywaniem napastników o najwyższym poziomie umiejętności? Na pewno nie zaszkodzi spędzić wcześniej kilkunastu lat w zespole reagowania na incydenty Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Taką właśnie ścieżkę zawodową pokonał Wojtek i o jego doświadczenia zdobyte po drodze także go zapytamy. Spróbujemy się także dowiedzieć, z jakimi ryzykami zawodowymi i osobistymi wiąże się praca polegająca na przeszkadzaniu obcym agencjom wywiadowczym – na pewno będzie ciekawie. Czekamy też na wasze pytania zadawane na żywo.

UWAGA: W tym tygodniu nagród nie będzie – abonament nam się skończył :) Chcecie zasponsorować kolejne – dajcie znać.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.