03.11.2015 | 06:43

Adam Haertle

Weź udział w Badaniu Stanu Bezpieczeństwa Informacji w Polsce

Zajmujesz się w firmie bezpieczeństwem informacji? Omijasz szerokim łukiem wszystkie ankiety na ten temat? To dobra okazja by zmienić zwyczaje i pomóc w zebraniu informacji na temat tego, jak sytuację w branży postrzegają polscy specjaliści.

Firma PwC od kilkunastu lat na całym świecie (a od kilku także w Polsce) przeprowadza coroczne badanie poziomu bezpieczeństwa informacji – a konkretnie jego postrzegania przez osoby pracujące w naszej branży. Badanie jest ciekawe, ponieważ jego wyniki pozwalają porównać swoją firmę do średniej reprezentowanej przez wszystkich respondentów z danego kraju oraz z całego świata.

Zaproszenie do badania

Zaproszenie do badania

Aby otrzymać raport z badania wystarczy wypełnić ankietę i podać na końcu swoje dane kontaktowe. Rzetelne wypełnienie formularza nie powinno zając więcej niż pół godziny, a za kilka tygodni lektura raportu na pewno będzie tego warta. Wnioski w nim zawarte można potem wykorzystać po pochwalenia się szefostwu (u nas jest lepiej) lub do podniesienia budżetu na bezpieczeństwo (inni robią lepiej).

Jakie pytania znajdziecie w ankiecie

Badanie zaczyna się od pytań „metryczkowych” (branża, skala działalności, zespołu zajmującego się bezpieczeństwem), następnie pojawiają się pytania dotyczące stosowanych metod ochrony danych, wdrożonych procesów, technologii, struktury organizacyjnej, incydentów i ich skutków czy też  zaangażowania kierownictwa. Odpowiedzi przez Was udzielone pozwolą zbudować obraz naszej branży. Czy będzie on ciekawy? Dowiemy się już za kilka tygodni. Tymczasem zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Zachowując pełną przejrzystość: otrzymujemy wynagrodzenie za promocję tego badania. Bez wynagrodzenia też byśmy promowali, bo ciekawi jesteśmy wyników.

 

Powrót

Komentarze

 • 2015.11.03 07:51 Xxx

  Wy piszecie 30min, w linku pisza 20min … Zdecydujcie sie. Sam ten fakt powoduje odruchowe zamkniecie strony. I tyle z badania ;-)
  Swoja droga: kto ma czas na ankiety?
  Ostatio za wyprlniona akiete dostalem 10 euro (i nie bylo to losowanie nagrod tylko kazdy dostawal).
  Za darmo to mozna… Powodzenia!

  Odpowiedz
  • 2015.11.03 08:03 Adam

   Jeden zrobi w 10 minut, drugiemu zajmie to 40. Nie ma jednej miary.

   Odpowiedz
 • 2015.11.03 07:54 Ninja

  „Zachowując pełną przejrzystość: otrzymujemy wynagrodzenie za promocję tego badania.” – podoba mi się to. Otwartość wywołuje zaufanie. Obyście nigdy nie zbłądzili z tej ścieżki :)

  Odpowiedz
 • 2015.11.03 08:55 lol

  WypelniLOLiłem

  Odpowiedz
 • 2015.11.03 09:01 Unexpected

  Sorry, an unexpected error occurred. Bfb34uu97p

  Odpowiedz
 • 2015.11.03 11:44 Łukasz

  Poświęciłem czas przy śniadaniu na wyklikanie ankiety i mam pewne spostrzeżenia – umieszczenie pytania o imię, nazwisko i firmę na końcu jest złe. Wyklikując ankietę zgodnie z prawdą – naruszyłem X punktów polityki bezpieczeństwa – sam tworząc incydent poprzez korelację z podmiotem. Głupota projektantów – powinna być jasna informacja na początku – wymyśl sobie firmę, albo podaj maila na [email protected] – bo nawet identyfikacja poprzez IP z którego test wykonałeś – stanowi ryzyko dla firmy – kto wie gdzie i jak potem te dane są przetwarzane, jak przechowywane itd. A tak mamy wynik na talerzu, kto co ma, jaką strukturę zarządczą, jakie słabe strony itd. Jeżeli ankieta byłaby anonimowa, opierałaby się na tokenach, wylosuj token, zapisz sobie na boczku i nawet go na maila nie ślij. Pozostaje IP z którego wykonano test. Z dużym prawdopodobieństwem korelując czas wykonania, adres IP, można stawiać tezę, że robią to w pracy ludzie od IT/Sec. Podmiot zatem na talerzu. Można oczywiście przez TOR’a – ale można to wskazać jako zalecenie przed ankietą.

  Oczywiście nic z tych uwag nie ma znaczenia, bo idzie się na bylejakość – więc odpowiedzą lamerscy admini, albo sprzecznie z prawdą, co z założenia sprawia, że ankieta jest gówno warta.

  Dziękuję za uwagę :)

  Odpowiedz
 • 2015.11.03 14:34 Mateusz

  Niestety tak to jest w tej Polsce. Stwierdzam również że ankieta gówno jest warta i nie warto w niej brać udział. Co do bezpieczeństwa, to mam jedną ważną zasadę. Nie pomoże nawet najlepszy antywirus (obojętnie jaki by to nie był) za to pomoże zdrowy rozsądek.

  Odpowiedz
  • 2015.11.03 18:04 Krzysiek

   Mam takie samo zdanie o tej ankiecie – warta tyle co lajk na fabecoku.

   Odpowiedz
 • 2015.11.03 18:54 Cedryk

  @mateusz – twoja główna zasada powinna być „gównianą”. Co do zdrowego rozsądku masz rację.

  Odpowiedz
 • 2015.11.03 19:19 Łukasz3

  do Łukasz (2015.11.03 11:44):

  plus bonus: info dla marketingu pwc do ktorych firm z czym uderzac w ramach swiatecznych promocji… chitre. ;]

  Odpowiedz
 • 2015.11.03 23:47 Monter

  Dobrze, że ostrzegliście o podawaniu danych. No fuck’n way.

  Odpowiedz
 • 2015.11.04 11:23 lol nie

  Ta, już lecę wpisywać swoje dane w jakiejś spamankiecie ze spamartykułu :]

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Weź udział w Badaniu Stanu Bezpieczeństwa Informacji w Polsce

Komentarze