09.04.2012 | 11:45

Adam Haertle

Wpadka tygodnia – odcinek 13

Oto nadszedł czas ogłosić kolejnego zdobywcę tytułu Wpadki Tygodnia. Odcinek trzynasty okazał się być pechowy dla niejakiego Edwarda Pearsona. Co takiego zrobił Edward i czemu pokonał administrację serwisu peb.pl? O tym będziecie mogli poczytać poniżej.

Powody przyznania nagrody

Edward Pearson, 23-letni obywatel Wielkiej Brytanii, postanowił zostać bogaty. W tym celu zdecydował się wykorzystać proste, skuteczne narzędzia, zwane Zeus oraz SpyEye. Wg aktu oskarżenia, zaczął na początku roku 2010 a skończył w połowie 2011. W tym czasie zgromadził, uwaga, dane 8 milionów osób, 200 tysięcy kont PayPala oraz dane prawie 3 tysięcy kart płatniczych. Po podsumowaniu jego wirtualnych zasobów okazało się, że mógł na swojej działalności zarobić ponad milion dolarów. A ile zarobił? Całe 26 miesięcy więzienia. Pearson wpadł, jak w dobrych kryminałach, przez kobietę. Jego dziewczyna wykorzystała jedną ze skradzionych kart, by zarezerwować noclegi w luksusowych hotelach niedaleko ich miejsca zamieszkania.

Konkurencja

Poważną konkurencją dla Pearsona była kolektywnie administracja serwisu peb.pl, udająca, że nie doszło do włamania i wycieku danych użytkowników. Nie zasłużyli oni jednak na nagrodę w tym tygodniu, ponieważ, jak twierdzą dobrze poinformowane wiewiórki, baza wyciekła co najmniej kilka miesięcy temu.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Wpadka tygodnia – odcinek 13

Komentarze