Wygraj darmową wejściówkę na konferencję Security Case Study 2015

dodał 2 września 2015 o 22:49 w kategorii Info  z tagami:
Wygraj darmową wejściówkę na konferencję Security Case Study 2015

(źródło: Phillie Casablanca)

W związku z nadchodzącą konferencją SCS mamy dla Was fajny konkurs. Przed Wami trudne zadanie ucieczki z zamkniętego pokoju, w którym pomoże wiedza tajemna, dostępna tylko nielicznym, najbardziej doświadczonym zawodnikom.

Główna nagrodą w konkursie jest darmowa wejściówka na bardzo ciekawą konferencję, ale do zabawy zapraszamy wszystkich – wystarczy Google i odrobina wyobraźni. Zapewniamy, że nie trzeba programować czy być ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa, zadania może rozwiązać każdy posiadacz przeglądarki.

Security Case Study 2015

Już za dwa tygodnie, w dniach 15 – 16 września odbędzie się w Warszawie konferencja Security Case Study. To druga edycja pod tym szyldem, chociaż za imprezą stoją organizatorzy z wieloletnim doświadczeniem. Zeszłoroczny program pokazał, że tytuł konferencji znajduje odzwierciedlenie w treści prezentacji, a w tym roku studium przypadków również nie powinno zabraknąć. Program pokazuje, że będzie można posłuchać o mechanizmach oszustw na Allegro, ściganiu nielegalnego streamingu, zdejmowaniu botnetów, walce z APT, aplikacjach na Androida czy też alternatywnych sieciach komunikacji w operacjach partyzanckich. Dzień przed konferencją, 14 września, odbędą się także warsztaty z  zakresu obrony kluczowej dla organizacji infrastruktury teleinformatycznej.

Cena rejestracji na konferencję  to 999 PLN netto do 4 września lub – w wariancie z warsztatami – 1299 PLN netto. Potem ceny idą w górę, a my mamy dla Was kod rabatowy dający zniżkę 20% – wystarczy wpisać w odpowiednim polu ciąg SCS_Z3S_20. Wkrótce będzie także do wygrania darmowa wejściówka.

Pełna przejrzystość: od każdego biletu zakupionego z powyższym kodem rabatowym otrzymamy prowizję od organizatora (jeśli zatem nas lubicie to pamiętajcie by go podać nawet jeśli nie płacicie z własnej kieszeni :)

Konkurs

Czas już za wprowadzenie do konkursu. Aby wyrównać szanse startujących, link do zadań konkursowych pojawi się w tym artykule jutro, 3 wrzesnia o godzinie 21. Dzisiaj możemy powiedzieć, że:

  • nagrodą główną jest darmowa wejściówka na konferencję SCS 2015,
  • nagrodę otrzyma osoba, która jako pierwsza prawidłowo zrealizuje polecenie znajdujące się na ostatnim etapie zagadki,
  • pierwsze 10 osób otrzyma również drobiazg od redakcji,
  • rozwiązanie zadań konkursowych nie wymaga użycia żadnych narzędzi poza przeglądarką i własną głową,
  • rozwiązanie zadań konkursowych nie wymaga prowadzenia ataków typu brute force,
  • które i tak nie pomogą, ponieważ do wygrania konkursu trzeba rozwiązać wszystkie 10 zagadek,
  • jeśli w ciągu 24h najlepszy zawodnik nie dojdzie co najmniej do etapu 5, na tej stronie mogą pojawić się podpowiedzi.
Zapraszamy do konkursu!
Konkurs już czeka! Wejście znajduje się pod tym linkiem. Zapraszamy! Wszystkie aktualizacje będą się ukazywać na tej stronie.
2015-09-04 00:01
Osoby stosujące ataki bruteforce zostaną zablokowane do końca trwania konkursu – nie o to w tej zabawie chodzi.
2015-09-04 13:30
W tytule każdej strony dopisany został numer hasła. Trzeba zebrać wszystkie 10. Jeśli nie ma numeru, to znaczy, że to boczna odnoga głównego nurtu.
2015-09-04 14:10
Mamy już zwycięzcę! Dwie osoby ukończyły już zadania. Reszta walczy o nagrody pocieszenia – o 21 opublikujemy wskazówki.
2015-09-04 21:00
Do tego momentu 7 osób już głosiło się z prawidłowym rozwiązaniem. 5 pierwszych pracowało w jednym pokoju, zatem rozszerzamy pulę nagradzanych miejsc do łącznie 14. A teraz to, na co czekają wszyscy – podpowiedź jak przejść do 2 etapu. Pewnie znaleźliście już kilka wskazówek – postać rms jest tu bardzo ważna, a najważniejsze jest to, w co wierzy. I pamiętajcie, że jest tylko jedna słuszna nazwa.