szukaj

09.03.2021 | 07:59

avatar

Adam Haertle

Która przeglądarka jest najbezpieczniejsza, dlaczego i dla kogo

Mało jest narzędzi używanych w internecie tak często i tak masowo. Od bezpieczeństwa przeglądarek zależy bezpieczeństwo naszych komputerów. Kiedyś wyglądało ono fatalnie, dzisiaj jest dużo lepiej – ale dalej nie jest idealnie. Dlaczego i co z tym zrobić?

Jeszcze kilka lat temu przestępcy bez problemu masowo infekowali przeglądarki i komputery użytkowników, którzy zajrzeli na kontrolowane przez nich strony WWW. Dzisiaj w zasadzie nie spotykamy już masowych ataków o takiej skuteczności, ale ataki wycelowane wcale nie należą do rzadkości. Jak zatem utrudnić zadanie przestępcom, zachowując możliwość swobodnego surfowania po sieci? Na to pytanie i zapewne wiele innych odpowiem dzisiaj i jutro w kolejnym webinarze sponsorowanym przez Arubę. Posłuchać na żywo i zadać swoje pytania można:

Przy okazji możecie też zarejestrować się na kilka kolejnych moich webinarów:

  • Czy antywirus jest jeszcze potrzebny
  • Co czytać / słuchać / oglądać, by być na bieżąco
  • Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi

Wszystkie linki i terminy znajdziecie w tym katalogu naszych webinarów. Webinary są otwarte i darmowe – sponsorem jest firma Aruba Cloud.

O czym będę opowiadał

Będzie na pewno trochę o historii i o tym, dlaczego kiedyś ataki przez przeglądarki były dużo prostsze (wraz z przykładami) i o tym, jak świat się zmienił. Będzie też o równowadze między bezpieczeństwem a używalnością (jeden z najtrudniejszych kompromisów, nie tylko w tym obszarze) i o trudnych wyborach. Odpowiem też na wszystkie wasze pytania – a przynajmniej spróbuję.

Z góry zapowiadam, że nie będę opowiadał o każdej dostępnej na rynku przeglądarce – ale mam nadzieję, że będzie ciekawie.

Dla przypomnienia – linki do rejestracji na ten (i kolejne) webinary znajdziecie pod tym adresem.

Powrót

Komentarze

  • avatar
    2021.03.09 08:34 LibreWolf

    Odpowiedź na dzień dzisiejszy jest krótka:

    LibreWolf !!!

    Odbrandowiony od Mozilli najnowszy Firefox z podniesionymi ustawieniami prywatności i zabezpieczeniami by default.

    Nie ma Googla, nie ma Mozilli, nie ma reszty syfu – działa bezproblemowo.

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.09 12:42 Luko

      Niestety, ale ta przeglądarka także ma duże problemy z prywatnością.

      Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.09 13:09 Morris

      Pffff… Tylko lynx! Bezpieczna, szybka i ma domyślnie blokadę reklam, skryptów, zero bannerów, wyskakujących okienek, kontrastowy interfejs…

      Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.09 20:02 aa

      Fajne są te różne forki i moda na nie, ale zwykle po jakimś czasie okazuje się, że nie ma kto utrzymywać takiej przeglądarki w bezpiecznym stanie. Proponuję policzyć osoby opiekujące się kodem na gitlabie i zrobić sobie własną analizę ;)

      Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 09:04 asdsad

    Adamie, dorzuciłbyś Ungoogled-Chromium?

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 09:15 MfDoom

    Wszystkie wyżej wymienione przeglądarki stanowią zagrożenie dla prywatności i nie powinno się ich używać. Czekam na dzień aż odpowiedzialni twórcy treści IT SEC w polsce zaczną promować wolne (od wolności) oprogramowanie, zamiast mówić że Chrome jest najlepszy, bo Google bardzo szybko patchuje, a Firefox jest dla tych co sobie cenią prywatność XD a opera ma wbudowanego VPNa XDDDD

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.09 09:47 XD

      Oświeć nas proszę co jest nie tak z Firefoxem :D

      Odpowiedz
      • avatar
        2021.03.09 12:34 Luko

        Duże problemy z prywatnością, deal’e z Google i Cloudflare. Dlatego powstały takie projekty jak Librewolf czy Waterfox, które usuwaja telemetrię z Firefoxa.

        Odpowiedz
      • avatar
        2021.03.09 13:30 p0k3m0n

        To samo co z Chrome czy Edge. Nawiazuje kolosalna ilosc polaczen z serwerami Googla czy serwierami typu cloud – wszystko szyfrowane, wiec nie dowiesz sie o co chodzi.
        Przykladowo mam w tej chwili otwartego FF, jedna pusta karta i 3 dziwne polaczenia z cloudem Amazona + 2 IPki, ktore stoja gdzies anonimowo w USA. Te polaczenia sa caly czas podtrzmywane. Ta przegladarka pod wzgledem pryatnosci jest FIKCJA.

        Odpowiedz
        • avatar
          2021.03.09 21:04 Hmm

          A to bardzo ciekawe… czyżby privacytools nie wiedziało co robi rekomendując FF?

          Odpowiedz
          • avatar
            2021.03.10 00:41 Marek

            Privacytools poleca sporo rzeczy które jedynie są „bardziej prywatne niż google”, a jak się zajrzy w politykę prywatności polecanych usług to okazuje się że nie jest różowo.

        • avatar
          2021.03.10 08:39 zaspa

          Gdzie to sprawdzasz?

          Odpowiedz
          • avatar
            2021.03.11 20:58 Mały Kot

            Możesz to sprawdzić w monitorze zasobów, zakładka sieć. Na liście są procesy i adresy z którymi nawiązane są połączenia

        • avatar
          2021.03.14 09:51 sigi

          Tylu tu ekspertów, że aż się dziwię, że Polska nie jest liderem na rynku security..

          Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.09 10:01 AGuy

      Ogólnie jakakolwiek aktywność stanowi zagrożenie dla prywatności (jak masz level paranoid). Zawsze zostawiamy jakieś dane, ważne to chyba żeby być tego świadomym. Każdy będzie miał inny poziom przy którym będzie czuł się swobodnie. Więc może propagujmy filozofię „każdemu według potrzeb” a nie „dla mnie to jest najlepsze, więc jest najlepsze dla wszystkich”? Dla wielu osób Chrome/Firefox/Opera czy może nawet Edge/IE będzie odpowiednie o ile będą znali ryzyko i będą je akceptować.

      Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.09 12:28 zaporożec

      jak nie korzystasz z usług googla (gmail, dysk google etc.) nie masz konta na yt, fb, twitterze, instagramie itp. to w zasadzie firefox lub chromium mninimu z z porządnie skonfigurowanym ublockiem w zupełności wystarcza aby zapewnić minimum prywatności, bawienie się w jakieś ungoogled chromium i inne librewolfy to czysta paranoja w dzisiejszych czasach skoro i tak już zostawiliśmy tyle śladów po całej naszej aktywności w sieci w szczególności osoby które używają internetu na co dzień od 15-20 lat nie ma to najmniejszego sensu bo i tak jak ktoś będzie chciał coś wyłuskać na nasz temat to znajdzie to a tym bardziej korporacyjne algorytmy googla czy fb poradzą sobie z tym bez najmniejszego problemu

      Odpowiedz
      • avatar
        2021.03.09 22:14 Kil

        Tu raczej chodzi o to aby nie odnosić wrażenia że ciągle ktoś lub coś mnie śledzi. Problem jest taki że większość ludzi nawet nie vwie co to jest śledzenie. Ciekawe czy ci co nie są przeciw chcieliby aby ktoś cały czas za nimi chodził patrzył co robią i słuchał co mówią a potem ta wiedza dzielił się za kasę z nie wiadomo kim.

        Odpowiedz
        • avatar
          2021.03.10 10:12 zaporożec

          Mnie osobiście przeraża bardziej z jaką łatwością manipulują masami (w szczególności młodzieżą 18-30) korpo pokroju facebooka czy googla, świetnie to ukazał dokument Great Hack o Cambridge Analytica.

          Odpowiedz
        • avatar
          2021.03.10 15:24 zaporożec

          btw. Poza tym weźmy przykładowo takiego facebooka, który opiera zbieranie danych na podstawie sieci powiązań poszczególnych osobników i możesz nigdy nie mieć konta na fb ale wystarczy, że twoja małżonka, kumple etc. go mają i już jakaś część danych o tobie jest w łapskach fb bez twojej wiedzy czy tym bardziej zgody, także walka z tym to walka z wiatrakami bo wszyscy z twojego otoczenia musieliby uszczelnić swoją prywatę w sieci tak jak i Ty. Po prostu dziś nie mamy żadnej kontroli nad obrotem naszymi danymi i to jest największym problemem

          Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.10 00:45 Marek

      Prywatność != bezpieczeństwo. Usługi i narzędzia Google są bardzo bezpieczne, dlatego przykładowo cała moja rodzina ma konta na gmailu. Zabawa w prywatność jest dla ludzi, którzy pewne aspekty bezpieczeństwa są w stanie ogarnąć sami.

      Odpowiedz
      • avatar
        2021.03.10 14:04 oczker

        Nieprawda, jest dokładnie odwrotnie.

        Bezpieczeństwo bez prywatności nie istnieje.

        Nie ma „zabawy w prywatność”: strzeżenie swojej prywatności to dbanie o własną godność.

        Odpowiedz
      • avatar
        2021.03.10 16:55 p0k3m0n

        „cała moja rodzina ma konta na gmailu.” – skladam kondolencje. Ale jak widac tu swoj pasuje do swego.

        Odpowiedz
        • avatar
          2021.03.10 17:46 zaporożec

          Nie popadajmy w skrajności, też swojej matuli założyłem konto na gmailu i przekierowałem wszystko z jej boxa, który użytkowała od lat na pewnym polskim portalu. Powód prozaiczny, brak spamu co matkę bardzo denerwowało a co by nie mówić o gmailu to spam przez ichnijsze filtery bardzo rzadko przechodzi, oczywistym jest, że taka osoba nie korzysta z kluczy u2f czy ogólnie nie zapina swoich usług nie wiadomo jak po prostu gmail jest wygodny i zapewnia wysokie bezpieczeństwo dla statystycznego Kowalskiego box jak znalazł :)

          Odpowiedz
          • avatar
            2021.03.11 20:45 Waldemar

            Trzymanie swoich danych poza firmą Google i innymi „chmurami” to nie skrajność, tylko podstawowy warunek jakiejkolwiek prywatności.

            Google oferuje bardzo dobre zabezpieczenia przed włamaniami, ale za cenę oddania mu swojej prywatności. Nie wolno się zgadzać na taką cenę, zwłaszcza że gwałcona jest (w przypadku GMaila) prywatność nie tylko nasza, ale każdego kto wyśle do nas email.

          • avatar
            2021.03.12 08:19 Rav

            Na gmail nie ma spamu, bo porządnie czytają twoje maile. Ot cała tajemnica.

  • avatar
    2021.03.09 09:19 Finon

    Vivaldi jest najlepsze

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 10:40 Sim

    Ja preferuję Tor Browser choć nie wszędzie działa niestety.

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.09 16:32 l

      jak nie działa na poziomie Standard (z włączonym javascript) to znaczy że strona blokuje dostęp z Tor

      Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.11 15:13 zaporożec

      tora używa się w torze (.onion) w clernecie trasowanie po torze jest średnio wygodne ba może być nawet mniej bezpieczne bo nigdy nie wiesz kto kontroluje węzeł wyjściowy, na clearnet spokojnie wystarcza vpn wszystko masz zapięte w tunelu i wiesz kto jest na wyjściu (provider usługi lub po prostu twój serwer vpn na jakimś hostingu)
      Ogólnie dzisiaj w sieci gramy w otwarte karty i bardzo trudno jest się ukryć długoterminowo

      Odpowiedz
      • avatar
        2021.03.11 16:10 onionuser

        Nie ma znaczenia kto kontroluje węzeł wyjściowy.
        Znaczenie ma szyfrowanie i wtedy nie ma znaczenia przez jakie węzły leci ruch.

        Odpowiedz
        • avatar
          2021.03.11 17:22 zaporożec

          no ok a jak wyjdziesz z trasowania do clearnetui ostatnia warstwa nie będzie szyfrowana czyli po prostu wejdziesz na jakieś www po http to co wtedy?

          Odpowiedz
          • avatar
            2021.03.12 17:46 onionuser

            Jeśli z tora przeglądasz http bez szyfrowania to treść widzi ISP strony, ISP pośrednicy, ISP exita tora, exit tor i ty.
            Jeśli przeglądasz http bez szyfrowania i bez tora to treść widzi ISP strony, ISP pośrednicy, Twój ISP i ty.

          • avatar
            2021.03.13 02:08 Six

            @onionuser

            Zapomniałeś o jednej ważnej różnicy:
            gdy oglądasz jakąś stronę przez czyste http: (bez TLS) oraz (to ważne) nie przesyłasz do niej danych które identyfikują Twoją osobę (plus wyłączasz JavaScript żeby zablokować namierzanie przez biometrię behawioralną), to używając Tora nadal zyskujesz – w porównaniu ze zwykłym (bez użycia Tora) przeglądaniem – ochronę przed ujawnieniem Twojemu ISP, policji i wszystkim służbom Twojego kraju bezpośredniej informacji, na jaką stronę wchodzisz. Mogą próbować korelować z węzłem wyjściowym, ale to jest istotnie trudniejsze niż sięgnięcie kilkoma kliknięciami (i bez żadnej kontroli niezależnego organu!) do metadanych Twojego łącza w przypadku przeglądania bez Tora.

          • avatar
            2021.03.13 06:32 Adam Haertle

            Nie, to nieprawda. Służby nie mogą „siegnąć kilkoma kliknięciami” do metadanych łącza. Wieloma kliknięciami też nie.

          • avatar
            2021.03.13 14:20 Duży Pies

            @Adam Haertle
            Adamie, nie wiem dlaczego to piszesz.
            Można się zgodzić że „nie mogą siegnąć kilkoma/wieloma kliknięciami do metadanych łącza”. Ale dostęp – nie zawsze bezpośrednio – otrzymują, jeśli tego bardzo chcą.
            Osobna sprawa, do jakiego (polski? | zagraniczny?) ISP występują o (meta)dane i jakie to są „służby”. Niestety, wszyscy używają tu ogólników, tak jakby wszystkie służby były takie same, tymczasem jest ich w Polsce kilkanaście i każda „służba” ma inne potrzeby, inne sposoby działania i nie zawsze chętnie współpracuje z innymi.
            I jeszcze, czego sprawa dotyczy? Bo jeśli to międzynarodowa operacja, to polskie służby otrzymają dostęp do danych ISP na obcym terenie. Dobrym przykładem może być tu współpraca naszego ABW z niemieckim BND (Bundesnachrichtendienst). Jeśli mają wspólnego wroga i wspólną operację, potrafią się wymieniać informacjami. Tak złapano (zatrzymano w PL na Górnym Śląsku w Rybniku) kilka lat temu Polaka (naturalizowanego Niemca) na stałe mieszkającego w Niemczech i współpracującego z ISIS.

          • avatar
            2021.03.13 14:27 Adam Haertle

            Są na szczęście jeszcze przepisy które to regulują i dla łącza internetowego nie wymagają od ISP przechowywania i udostępniania żadnych danych typu odwiedzane adresy IP czy tym bardziej strony. Nie ma znaczenia jaka służba. To akurat powinienes wiedzieć…

          • avatar
            2021.03.13 14:38 Duży Pies

            Żeby tak jeszcze mieć pewność że na pewno jest tak jak sobie myślę, nieprawdaż? LOL
            Bez względu na to co o tym myślisz, Tobie nic nie grozi, bo jesteś po właściwej stronie i zawsze byłeś i zapewne zawsze będziesz.

          • avatar
            2021.03.14 18:51 y

            @Six
            i w przypadku korzystania z Tora dwie strony http nie będą wiedzieć że odwiedziła je ta sama osoba. w przypadku wejścia z clearnetu wiedziałyby

      • avatar
        2021.03.12 21:41 f

        „Ogólnie dzisiaj w sieci gramy w otwarte karty i bardzo trudno jest się ukryć długoterminowo”
        osoby którym VPN wystarcza rzeczywiście grają w otwarte karty

        Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 10:47 K.

    Adamie, a jak wyglądają statystyki jeśli chodzi o popularność przeglądarek wśród czytelników Zaufanej Trzeciej Strony?

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.09 10:50 adamh

      Nie wiem, nie śledzę już od dłuższego czasu użytkowników. Ostatnie statystyki publikowałem tu:
      https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/szoste-urodziny-podsumowanie-i-slowo-od-redaktora-naczelnego/
      Jak popatrzysz na trend, to spodziewam się, że się dalej pogłębił.

      Odpowiedz
      • avatar
        2021.03.09 11:28 K.

        Dzięki :) Trend mobilny pewnie się pogłębił, ale co do samych przeglądarek to mogło się pozmieniać, pojawiły się nowe. Ciekawe czy trendy używania przeglądarek wśród użytkowników Internetu a Twoich czytelników się jakoś znacząco różnią.

        Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 11:21 mypal

    PaleMoon, mypal, K-Meleon.

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.26 13:05 marianZ

      Ostrzegam. Wiem, używam, ale szczerze mówiąc twórca coś kręci. I nie chodzi mi o doczepienie się do bibliotek w dystrybucji BSD, bo to można zrozumieć – twórca chciał uniknąć raportów o błędach spowodowanych niewłaściwymi wersjami bibliotek, ale chodzi o jego politykę związaną z dodatkami.

      Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 12:32 Jan Kopytko

    Android

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 13:18 p0k3m0n

    Pale Moon i tyle.

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.09 20:31 Damian

      Polecam. Jak pół roku temu sprzedawałem wiekowego 15-letniego lapka z Win XP to chyba była to jedyna przeglądarka, jaka chciała chodzić pod XP ;-)

      Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 15:50 leon

    Vivaldi, Irydium, Brave

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 17:12 czesław

    Edge+ Application Guard.
    Dziękuję, do widzenia, koniec prezentacji

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.09 19:23 Barbara

    Stawiam na DuckDuckGo i Startpage.

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.10 00:54 Marek

    Na Androidzie: Bromite albo Fennec

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.10 07:06 michu

    Brave, już kilka lat. Szybka, stabilna, aktualizowana, prywatna, z obsługą TOR, wygodną obsługą YT. Zresztą były tu już podobne artykuły i nie zmieniłem zdania. To najlepsza przeglądarka, z jaką się zetknąłem w ostatnich latach.

    Próbowałem jeszcze Palemoon, ale coś mi w niej nie podeszło. Bardzo podobna do dawnego Firefoksa z tym leciwym już interfejsem. I z czymś miałem problem, z działaniem jakiejś strony, ale już nie pamiętam jakiej. Instalowałem kilka miesięcy temu i po tygodniu wyleciała z dysku, więc nie pamiętam szczegółów. Ale wiem, że to nie jest to, czym mógłbym zastąpić Brave, gdybym musiał. Na razie Brave nie ma konkurencji.

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.10 07:49 Ostatni syn Helmuta

    Bardzo fajny webinar, polecam :) Aż miło było dostać tyle informacji. Jako uzupełnienie można dodać ustawienie Exploit Protection w Windows dla podniesienia bezpieczeństwa
    Poprawny link:
    https://kobziarz.medium.com/ustawienia-exploit-protection-e50a9a4e9509

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.10 17:06 CYB

    IE 3.0 – nic na tym nie otworzysz więc…

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.11 00:20 Przemek

    Qrde, no i przegapione… Czy są gdzieś archiwalne nagrania?

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.11 07:28 Krzysztof

    Będzie udostępnione może nagranie z tych webinarów? Niestety czynniki zewnętrzne sprawiły, że musiałem z niego wyjść po paru minutach :/

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.11 18:01 abcde

      No właśnie na stronie Aruba cloud są tylko dość dawne webinary :(

      ok, te webinary z wczoraj i przedwczoraj obejrzałam oba, ale tego o vpnach sprzed roku niestety ani jednego, i pewnie jeszcze kiedyś wcześniej były fajne webinary Adama, które mnie ominęły…
      i własnie te z jeszcze kiedyś wcześniej są dostępne tutaj:
      https://www.arubacloud.pl/webinarium.aspx
      a nowe to nie wiem gdzie są, głębokie ukrycie w sieci albo nie ma ich wcale.

      Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.11 18:24 Karol

    Co z zabezpieczeniami przed uruchamianiem innych programów przez przeglądarki?
    Kiedyś flash, java uruchamiały obcy soft bez wiedzy użytkownika.
    Takie zabezpieczenie zminimalizowałoby problem z dziurami w czytnikach pdf, doc, chm. Nawet kiedyś najazd myszką na plik lnk, jpg pobieral exe i go uruchamiał.
    Jest takie mało znane forum safegroup i tam jest sporo softu do zabezpieczeń.
    Może ktoś poleci coś sprawdzonego.
    Kiedy i gdzie będzie nagranie z webinara?

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.11 21:04 Mały Kot

    Jeśli chodzi o EDGE, który gada z serwerami M$. Istnieje narzędzie OO Shut Up które wyłącza telemetrię przeglądarki i samego Windowsa zresztą też.

    Posiadając Win10 PRO i hyperV można uruchomić Application Guard. Jest to narzedzie, które odpala maszynę wiertualną w tle i przeglądarka działa przez protokół RDP. Dźwięk jest, ale youtube przycina. Do pozostałych typowych stron nadaje się. Ma jeden minus- nie działa synchronizacja przeglądarki z innymi instancjami. Podobno można to ustawić za pomocą polityk, mi jednak nie udało się.

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.11 21:15 zaporożec

    @Waldemar Ja nie piszę o ludziach przyklejonych do internetu 24/h tylko o emerytce która maila używa sporadycznie i z pewnością nie przesyła taką drogą jakiś ważnych dokumentów typu DO, faktury etc. co raczej jest domeną młodzików

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.13 02:13 Six

      Nie chodzi o żadne tajne rzeczy ani nie chodzi o nic do ukrycia.
      Chodzi o ludzką godność.

      Emerytka o której piszesz jest człowiekiem jak my wszyscy i przysługuje jej (a przynajmniej powinno) TAKIE SAMO PRAWO do prywatności we własnych czterech ścianach, prywatnych listów, prywatnych rozmowów telefonicznych i prywatnej korespondencji elektronicznej jak dysydent który boi się potęznych służb wrogiego kraju.

      Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.12 06:18 hashtak

    Tylko Emacs z rozszerzeniem do korzystania z Internetu. Cała reszta przeglądarek to wynalazki.

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.12 10:26 Therminus

      Ale tylko przez sendmail.

      Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.14 06:24 freynir

      Emacs jest dla lamerów, tylko vim ;-) z wtyczką do usenetu

      Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.12 12:12 marek

    Tylko Internet Explorer , Chrome lub Firefox -reszta to nakładki,dodatki do nakładek ,nakładki do klonów i klony.

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.12 12:57 MM

    Czy jest gdzieś dostępne nagranie webinaru?

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.15 09:50 Łukasz

    Podłączam się do pytania, czy można gdzieś dostać nagranie do tego webinarka ;)

    Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.18 11:13 Piotr

    tyle gadania i się nie dowiedziałem, która jest bezpieczna :D

    Odpowiedz
    • avatar
      2021.03.18 13:37 gadanie

      Masz uniwersalną odpowiedź: to zależy!

      Odpowiedz
  • avatar
    2021.03.22 09:09 Kris

    Podpinam się do zapytania: w końcu które bezpłatne rozwiązanie wybrać by serfować najbezpieczniej ??
    Tylko konkrety a nie bajanie typu:
    – przeglądarka „x” ale bez „y” z wyjściem „z” …. ale to nic nie daje… ?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Która przeglądarka jest najbezpieczniejsza, dlaczego i dla kogo

Komentarze