Która przeglądarka jest najbezpieczniejsza, dlaczego i dla kogo

dodał 9 marca 2021 o 07:59 w kategorii Info  z tagami:
Która przeglądarka jest najbezpieczniejsza, dlaczego i dla kogo

Mało jest narzędzi używanych w internecie tak często i tak masowo. Od bezpieczeństwa przeglądarek zależy bezpieczeństwo naszych komputerów. Kiedyś wyglądało ono fatalnie, dzisiaj jest dużo lepiej – ale dalej nie jest idealnie. Dlaczego i co z tym zrobić?

Jeszcze kilka lat temu przestępcy bez problemu masowo infekowali przeglądarki i komputery użytkowników, którzy zajrzeli na kontrolowane przez nich strony WWW. Dzisiaj w zasadzie nie spotykamy już masowych ataków o takiej skuteczności, ale ataki wycelowane wcale nie należą do rzadkości. Jak zatem utrudnić zadanie przestępcom, zachowując możliwość swobodnego surfowania po sieci? Na to pytanie i zapewne wiele innych odpowiem dzisiaj i jutro w kolejnym webinarze sponsorowanym przez Arubę. Posłuchać na żywo i zadać swoje pytania można:

Przy okazji możecie też zarejestrować się na kilka kolejnych moich webinarów:

  • Czy antywirus jest jeszcze potrzebny
  • Co czytać / słuchać / oglądać, by być na bieżąco
  • Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi

Wszystkie linki i terminy znajdziecie w tym katalogu naszych webinarów. Webinary są otwarte i darmowe – sponsorem jest firma Aruba Cloud.

O czym będę opowiadał

Będzie na pewno trochę o historii i o tym, dlaczego kiedyś ataki przez przeglądarki były dużo prostsze (wraz z przykładami) i o tym, jak świat się zmienił. Będzie też o równowadze między bezpieczeństwem a używalnością (jeden z najtrudniejszych kompromisów, nie tylko w tym obszarze) i o trudnych wyborach. Odpowiem też na wszystkie wasze pytania – a przynajmniej spróbuję.

Z góry zapowiadam, że nie będę opowiadał o każdej dostępnej na rynku przeglądarce – ale mam nadzieję, że będzie ciekawie.

Dla przypomnienia – linki do rejestracji na ten (i kolejne) webinary znajdziecie pod tym adresem.