10 miesięcy temu pisaliśmy o otwarciu „największego w Polsce portalu o bezpieczeństwie sieciowym”, jak samo siebie określało WebSecurity.pl. Dzisiaj informujemy o tym, co widać było od trzech tygodni – serwis oficjalnie ogłosił swoje zamknięcie. Od końca lipca nie pojawiały się już nowe wpisy, choć schyłek portalu można było zaobserwować już kilka miesięcy po jego otwarciu. Oprócz tłumaczenia słowo w słowo lekko leciwych i średnio ciekawych wiadomości z dziedziny bezpieczeństwa serwis już dawna sporą część działu „Aktualności” wypełniał wiadomościami o nowych wydaniach mniej lub bardziej egzotycznych dystrybucji Linuksa. O ile w dziale „Artykuły” oraz „Blogosfera” pojawiały się wpisy oryginalne i wartościowe, to najwyraźniej było ich zbyt mało, by przyciągnąć czytelników.
WebSecurity.pl pozostanie dostępny w sieci, dołączając tym samym do innych „pamiątek dawnej świetności”, takich jak hacking.pl, hackingnews.pl, seqrity.pl, cyberbezpieczenstwo.pl czy hackingpl.com. Jak widać prowadzenie serwisu o bezpieczeństwie informacji to ciężki kawałek chleba :)
Komentarze
Dokładnie – prowadzenie serwisu o bezpieczeństwie to ciężki kawałek chleba. Konkurencja jest na najwyższym poziomie, więc, aby się wybić potrzeba dużo czasu i zapału. Dla mnie kluczowe są: niebezpiecznik, Z3S i sekurak. Pozdr.
Osobiście wolę te dwa ostatnie co wymieniłeś od pierwszego, bo nie mają tego denerwującego zadęcia w porównaniu z nim. A na bieżąco z nowościami można być dzięki zachodnim serwisom i w ten sposób N mogę odwiedzać dość rzadko. Dziennik Internautów też czasem daje coś na temat bezpieczeństwa. :)
niebezpiecznik pikuje lotem koszacym. nie wiem czy to wakacje czy wypalenie zawodowe ale artykuly sa tłumaczone google translatorem i pisane na kolanie. z dobrego serwisu jakim był kiedys dewaluuje do lepu na gimbaze i łowce facebookowych lajków. Coś czuje że za miesiac albo 2 bedziemy sie wstydzic przyznac do odwiedziń tego serwisu xDDDD
Tym bardziej Adamie gratuluję, że sam jeden twardo walczysz robiąc kawał świetnej roboty ;-)
z3s robi jeden chłop? szacunek & uznanie!
Prowadzenie specjalistycznego serwisu nie należy do łatwych zadań, gdyż poza ogólną wiedzą potrzebna jest jeszcze ta ekspercka, aby móc przedstawić własną opinię. Serwisy specjalistyczne przynoszą korzyści dla wszystkich zainteresowanych pod warunkiem, że publikowane wiadomości są pogłębiane o wypowiedzi ekspertów. Wtedy jest też możliwość wymiany doświadczeń. Portal nie podaje informacji o przyczynach zamknięcia, ale wypowiedzi eksperckich było bardzo mało.
Tak bywa ;) Nie każdy ma dość czasu, możliwości i chęci…
Kto, co? Linux.
Kogo, czego? Linu_ks_a…
Dzięki, poprawione.
Kto, co? Linux.
Kogo, czego? Linu_x_a… :)
http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89:zapis-wyrazow-zakoczonych-liter-x&catid=43:uchway-ortograficzne&Itemid=59
A to ciekawe, dziękuję za link. Nie znam sposobu formowania wykładni RJP, ale czy „przypadek zależny” z pkt. A od „przypadku zależnego” z pkt. B? czymś się różni, czy po prostu w taki śmieszny sposób zapisują formy równoważne?
A jakieś ciekawe zagraniczne strony o bezpieczeństwie godne polecenia? coś ala z3s lub niebezpiecznik.
Ależ proszę bardzo: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/wielki-przeglad-zagranicznych-serwisow-z-branzy-it-security/