05.09.2017 | 07:59

Adam Haertle

Zapraszamy na szkolenie przygotowujące do egzaminu CISSP

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję szkolenia przygotowującego do egzaminu CISSP (Certified Information Systems Security Professional), organizowanego już za kilka dni w Warszawie przez firmę Prevenity.

Prevenity możecie kojarzyć z pojawiających się od czasu do czasu w Weekendowej Lekturze linków do ich świetnych analiz technicznych złośliwego oprogramowania atakującego polskie organizacje rządowe. To jedna z niewielu polskich firm dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem ze światem. Oprócz walki z malware organizuje też szkolenia i na jedno z nich chcieliśmy dzisiaj Was zaprosić.

Istniejący już od 23 lat certyfikat CISSP wydawany przez organizację (ISC)2  jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uznawanych na całym świecie certyfikatów potwierdzających umiejętności z zakresu bezpieczeństwa informacji. CISSP obejmuje bardzo szeroki zakres tematyczny, zatem przygotowania do egzaminu pozwalają nie tylko na uporządkowanie swojej wiedzy, ale także na uzupełnienie luk naturalnie powstających w procesie samodzielnej edukacji. Warto także zauważyć, że w USA CISSP regularnie znajduje się w trójce certyfikatów IT, których posiadacze osiągają najwyższe zarobki. Certyfikacja CISSP jest nie tylko pierwszym certyfikatem w obszarze bezpieczeństwa informacji akredytowanym przez organizację ISO/IEC jako certyfikacja spełniająca wymagania normy ISO/IEC 17024, ale jest również oficjalnie zaadoptowana w swoich ścieżkach szkoleniowych przez organizacje takie jak U.S. Department of Defense czy U.S. National Security Agency (NSA).

Do kogo adresowane jest szkolenie

Najczęstszymi uczestnikami kursu są:

 • Specjaliści oraz kadra zarządzająca profesjonalnie zajmująca się bezpieczeństwem informacji, którzy spełniają wymagania (ISC)2 oraz chcą przystąpić do egzaminu CISSP,
 • Specjaliści oraz kadra zarządzająca profesjonalnie zajmująca się bezpieczeństwem informacji, którzy nie spełniają wymagań (ISC)2 w zakresie doświadczenia zawodowego, ale chcą przystąpić do egzaminu CISSP poprzez program The Associate of (ISC)2 for CISSP,
 • Architekci rozwiązań IT, projektanci systemów informatycznych oraz inżynierowie oprogramowania, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa,
 • Specjaliści ds. bezpieczeństwa, administratorzy bezpieczeństwa informacji oraz profesjonaliści, którzy chcą usystematyzować oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

CISSP często pojawia się w ogłoszeniach rekrutacyjnych, ponieważ potwierdza, że osoba, która się nim legitymuje:

 • Posiada udokumentowane, zgodne z wymaganiami organizacji (ISC)2 , kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa informacji,
 • Posiada szeroką wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informacji, potwierdzoną zdanym egzaminem CISSP,
 • Stale dokształca się w tematyce bezpieczeństwa – certyfikat jest wydawany bowiem na okres trzech lat, w czasie których posiadacz jest zobowiązany udokumentować ciągłe zdobywanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

Slajd z materiałów

Szkolenie

Aby wesprzeć proces edukacji związany ze zdobyciem certyfikatu CISSP, Prevenity oferuje 5-dniowe szkolenie z elementami warsztatu, przygotowujące uczestników do egzaminu CISSP. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują:

 • Cykl wykładów teoretycznych omawiające wszystkie domeny wiedzy CISSP CBK,
 • Ćwiczenia praktyczne mające na celu utrwalenie zdobywanej wiedzy,
 • Autorskie materiały szkoleniowe w postaci drukowanej oraz elektronicznej (w j. angielskim),
 • Podręcznik „Official (ISC)2 Guide to the CISSP CBK, Fourth Edition”,
 • Egzamin testowy w ostatnim dniu szkolenia wraz z omówieniem odpowiedzi,
 • Certyfikat potwierdzający ukończenia szkolenia.

W czasie trwania szkolenia uczestnikom zapewniany jest obiad oraz przerwy kawowe. Standardowa cena szkolenia to 6500 PLN netto, a na hasło „z3s” Prevenity daje 700 PLN zniżki (czyli cena dla Czytelników to 5 800 zł + 23% VAT).

W kwestii zapisów oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem [email protected] lub pod numerem +22 533 01 00. Szkolenie zaplanowane jest na dni 11 – 15 września 2017 r. i odbywa się w języku polskim w Warszawie. Zapraszamy!

Dla zachowania pełnej przejrzystości – artykuł ten to tekst sponsorowany, za który otrzymujemy wynagrodzenie.

Powrót

Komentarze

 • 2017.09.05 08:05 Marek

  A co po 3 latach? Trzeba od początku przechodzić cały kurs?

  Odpowiedz
  • 2017.09.05 08:16 Adam

   Trzeba uzbierać odpowiednio dużo punktów za np. tworzenie materiałów, udział w szkoleniach, konferencjach i inne działania edukacyjne i wtedy certyfikat jest odnawiany. Nie ma ponownego egzaminu :)

   Odpowiedz
   • 2017.09.05 08:26 Marek

    Adamie Dziękuję za odpowiedź. Jesteś wspaniały.
    :)

    Odpowiedz
 • 2017.09.05 08:26 as

  Kwestia nauczenia sie ksiazki – cale CISSP. Na studniach z ekonomii mialem trudnejszy przedmiot i egzamin niz to to.

  Odpowiedz
  • 2017.09.05 08:52 Rwetes

   Kolega zwolennik partii rzadzacej jak mniemam?;)

   Odpowiedz
   • 2017.09.05 22:31 wk

    Tej, jeśli kogoś nie stać na kurs, nie oznacza to automatycznie że jest zwolennikiem partii rządzącej. Mnie też nie stać, a nie jestem. To naturalne, że jak ktoś się spotyka z zaporową dla siebie ceną na coś co wydaje się mu potrzebne, analizuje, w jakim zakresie jest w stanie nadrobić swoim wysiłkiem brak pieniędzy. Czasem się nie da, ale czasem się da. Uogólniając, nadrabianie swoim wysiłkiem braku pieniędzy nazywa się przedsiębiorczością. IMO nie ma to nic wspólnego z postawą roszczeniową (nie mam, więc mi dajcie), charakterystyczną dla zwolenników systemów okołosocjalistycznych, ani konsumpcjonistyczną (firma mi zapłaci, to pójdę) charakterystyczną dla niewolników ;)

    Odpowiedz
  • 2017.09.05 09:19 rafal

   Dokladnie.

   Odpowiedz
  • 2017.09.05 11:08 Alf/red/

   Niestety, książka to tylko sygnalizacja tematów. Do tego egzamin nie jest typu „pokoloruj nazwy algorytmów szyfrujących” tylko w sporej części „w sytuacji [tu opis na kilka linijek] co powinno się zrobić?” – i cztery działania, a Ty masz wskazać najlepsze (lub najmniej złe). Powodzenia!

   Odpowiedz
   • 2017.09.05 19:10 as

    Nie jestem pewien bo w koncu ludzie z zero doswiadczenia (podczas studiow) zdaja to jako pierwszy w zyciu cert IT. Sam znam taki przypadek ..

    Odpowiedz
    • 2017.09.06 09:13 vitek

     … i nie otrzymają certyfikatu przez co najmniej 5 lat, ponieważ wymagane jest udokumentowane doświadczenie zawodowe poświadczone przez innego CISSP w 'good standing’, który poświadczy.

     O ile wiem bez doswiadczenia mozna zostac co najwyzej cissp associate, taki, pending cissp :)

     Odpowiedz
   • 2017.09.06 08:58 vitek

    Zdałem cisspa trzy lata temu bez szkolenia zewnetrznego. Uczyłem się z książki Shon Harris (co chyba nie było najlepszym wyborem, imho) + testy +materiały skad sie dało (yt, wiki), ale jesli kogos stac lub firma refunduje polecam szkolenie. Cissp to specyficzny egzamin i specyficzna społecznosć.

    A propos komentarzy o preferencjach politycznych / :) / Singapur ma program rządowy, w ktorym refunduje i szkolenie i egzamin w jakimś zakresie. Kryteriów selekcji nie znam, piszę jako ciekawostkę kolega z SG rozważał.

    Inną ciekawostką jest, że duże korpo licza ile jest statystycznie CISSP na 10.000 mieszkańców przed np podjęciem decyzji o relokacji jakichś procesów zwiazanych z info-sec. Chodzi o chocby zbgrubne oszacowanie jaki głęboki jest rynek security w kraju. Tu PL wypada bardzo słabo, gorzej niż Węgry, nie porównując do np Holandii.

    Odpowiedz
 • 2017.09.05 09:18 rafal

  Placenie za „KURS” do CISSPA to jakas zenada.

  Odpowiedz
 • 2017.09.05 11:45 Mirek

  Egzamin jest w języku polskim czy obowiązkowo tylko po angielsku?

  Odpowiedz
  • 2017.09.06 09:02 vitek

   Tylko po angielsku i trzeba ten język znać dobrze. Praca ISO to w dużej części komunikacja więc moim zdaniem celowo próg rozumienia języka jest postawiony dośc wysyko. Wejdź na isc2.org i poczytaj o cissp. CISSP to swego rodzaju decyzja zyciowa, troche jak małżeństwo :)

   Odpowiedz
 • 2017.09.07 06:20 Pa

  Do egzaminu CISSP mozna przestapic bez kursu i nie ma w tym nic zlego. Niemniej zaleta kursow (ISC)2 jest to, ze prowadzone sa one przez naprawde dobrych i doswiadczonych wykladowcow, ktorzy potrafia odniesc teorie do praktyki i zilustrowac okreslone przypadki. To pozwala lepiej zrozumiec tematy. Ja swoj kurs przygotowujacy do CISSP mialem w Krakowie w 2006 roku. Byl prowadzony przrz czlowieka z USA i bylem naprawde pod wrazeniem jego wiedzy. W 2008 bylem na szkoleniu CISSP-ISSAP pracujac w Londynie i musze przyznac, ze do chwili obecnej uwazam, ze bylo to najlepsze szkolenie pod katem merytorycznym w jakim uczestniczylem. W pozniejszym czasie podszedlem jeszcze do egzaminiw CISA i CISM, jednak bez udzialu w szkoleniu. Oba egzaminy zdalem, ale do dzis zaluje, ze nie zdecydowalem sie na regularne szkolenie. Analogicznie jest ze szkoleniami SANS i certyfikacja GIAC. Do certyfikatow mozna przystapic bez udzialu w szkoleniach, jednakze szkolenia SANS prowadzone przez doswiadczonych instruktorow daja naprawda dobra wiedze.
  BTW Clico w Krakowie organizuje szkolenia CISSP po polsku jezeli jezyk jest bariera. Egzaminy CISSP sa niemniej tylko po angielsku.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zapraszamy na szkolenie przygotowujące do egzaminu CISSP

Komentarze