Warsztaty z bezpieczeństwa aplikacji WWW od podstawowych do zaawansowanych

dodał 3 lutego 2016 o 07:08 w kategorii Info  z tagami:
Warsztaty z bezpieczeństwa aplikacji WWW od podstawowych do zaawansowanych

Rzadkością są dzisiaj aplikacje, które nie mają przynajmniej interfejsu WWW. Podobną rzadkością są aplikacje WWW, które nie mają żadnych błędów. Jak je tworzyć bezpiecznie i jak błędów w nich szukać? Wskazówki znajdziecie poniżej.

Bezpieczeństwo aplikacji WWW to temat – rzeka. Większość z Was pewnie kojarzy co najmniej podstawy, jednak nie jest prosto znaleźć kogoś, kto wie już wszystko. Warto czasem posłuchać specjalistów i razem z nimi poćwiczyć – a jeśli o specjalistach mowa, to chcieliśmy Wam przedstawić (lub przypomnieć) szkolenia Securitum.

Trzy warsztaty, różne poziomy zaawansowania

Securitum proponuje trzy różne warsztaty, tworzące wspólnie jedną ścieżkę szkoleniową. Pierwszy z nich, trzydniowy, to bezpieczeństwo aplikacji WWW. Warsztat ten pozwala poznać temat od podstaw i uporządkować posiadana już wiedzę. Doceniła go także firma PortSwigger, tworząca narzędzie Burp Suite:

Securitum Poland is one of a small number of specialist training partners PortSwigger Web Security is working closely with to deliver Web Application  security training courses. These hands on training courses are a must for  web application penetration testers, QA’s and Developers (…) — Jo Taylor, PortSwigger

Drugi warsztat to nowość w ofercie Securitum, czyli zaawansowane bezpieczeństwo aplikacji WWW. Opisalibyśmy, co zawiera, ale spora część programu przekracza nasze umiejętności pojmowania pojęć związanych z bezpieczeństwem WWW. Możecie sami przejrzeć program i ocenić, czy faktycznie zasługuje na słowo „zaawansowany”.

Trzecim warsztatem z tego cyklu jest opisywany już kiedyś przez nas kurs Mario Heidericha Offensive HTML, SVG, CSS and other Browser-Evil. Ten poziom specjalizacji pewnie już zawsze pozostanie poza naszym zasięgiem (nawet gdybyśmy wybrali się na dwie wcześniejsze części), ale nie wątpimy, że są wśród Was osoby, które mogą nie tylko zrozumieć, o czym mówi Mario, ale także sporo ze spotkania z nim wynieść.

Jeden ze slajdów szkolenia

Jeden ze slajdów szkolenia

Więcej informacji znajdziecie na stronach Securitum zlinkowanych w tekście lub na Sekuraku. Jeśli kogoś temat zainteresuje na tyle, by przejść całą ścieżkę szkoleniową, twórcy kursu oferują 10% rabatu od cen katalogowych przy zakupie wszystkich odcinków. Znamy Michała Sajdaka prowadzącego szkolenia, zatem możemy śmiało powiedzieć, że będziecie zadowoleni.

Zachowując pełną przejrzystość: otrzymujemy wynagrodzenie za promocję tych szkoleń.