Sandboxing w chmurze, czyli jak wykrywać nowe zagrożenia

dodał 10 grudnia 2021 o 07:38 w kategorii Info  z tagami:
Sandboxing w chmurze, czyli jak wykrywać nowe zagrożenia

W wyścigu zbrojeń między producentami antywirusów a twórcami wirusów ciągle nie ma oczywistych zwycięzców. Szczególnie w przypadku nowych zagrożeń ich identyfikacja jest dużym wyzwaniem. Jak zatem być o krok przed atakującymi?

Oprogramowanie antywirusowe rzetelnych producentów instalowane na stacjach roboczych czy na serwerach radzi sobie całkiem dobrze z większością zagrożeń. Wszelkie testy i statystyki pokazują, że skuteczność detekcji złośliwego oprogramowania prawie zawsze przekracza 99%. Rzadko jednak raporty pokazują 100%, a ten niewykryty ułamek procenta może narobić sporo problemów w organizacji. Jak zatem zadbać o wykrywanie zagrożeń, których oprogramowanie klienckie nie potrafi rozpoznać na pierwszy rzut oka? O tym możecie posłuchać już w najbliższy wtorek.

Sandbox na ratunek

Z pomocą przychodzą rozwiązania „detonujące” podejrzane pliki w kontrolowanym środowisku i obserwujące ich zachowanie. Jednym z nich jest ESET Dynamic Threat Defense i to właśnie to rozwiązanie będziecie mogli zobaczyć na żywo podczas wtorkowego pokazu jego funkcji.

ESET Dynamic Threat Defense to usługa chmurowa, do której mogą trafiać podejrzane pliki, jeszcze niesklasyfikowane jako złośliwe. Badane próbki nie tylko są uruchamiane w różnych środowiskach i na różnych systemach operacyjnych, ale ich działaniu przygląda się także kilka systemów uczenia maszynowego i porównuje ich wygląd i zachowanie do innych, rozpoznanych już zagrożeń. Pozwala to na skuteczniejszą ochronę przed nowymi i niezidentyfikowanymi wcześniej narzędziami ataku.

Lepsze decyzje, większe bezpieczeństwo

Podczas wtorkowego spotkania będziecie mogli nie tylko zobaczyć działanie EDTD na żywo, ale także dowiedzieć się, jak wdrożyć je testowo w swojej firmie, jak najlepiej integrować to rozwiązanie w swojej infrastrukturze, jakie są modele licencyjne czy jak zarządzać ryzykiem prawnym i regulacyjnym związanym z używaniem tej usługi. Spotkanie poprowadzą eksperci ESET, którzy chętnie odpowiedzą na wasze pytania. Zapraszamy do rejestracji – spotkanie trwa tylko 30 minut.

Dla pełnej przejrzystości: za opublikowanie powyższego zaproszenia pobieramy wynagrodzenie, ale gdybyśmy nie wierzyli, że to sensowny produkt, to nie ryzykowalibyśmy marnowania waszego czasu i zaufania.