ToRepublic wkrótce wróci, nowe forum Zdzisława

dodał 11 września 2014 o 14:31 w kategorii Drobiazgi, Info  z tagami:

Jako że po kilka razy dziennie pytacie, co się stało z ToRepublic, odpowiadamy: od 6 dni nie działa. To najdłuższa przerwa w jego funkcjonowaniu i wygląda jakby miała to być również przerwa ostatnia. Próbowaliśmy się kontaktować z załogą serwisu, ale nasze pytania pozostały bez odpowiedzi.

Aktualizacja 14:50
Według najnowszych informacji TR ma rzekomo powrócić w ciągu kilku dni. Zobaczymy.

Aktualizacja 15:40
Otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie administracji ToRepublic na temat niedostępności serwisu. Cytujemy w całości.

W odpowiedzi na pytanie odnośnie stanu serwisu ToRepublic pragnę poinformować że:
– forum zostanie przywrócone, najprawdopodobniej już w ten weekand, w poniedziałek najpóźniej,
– niestety, mam bardzo utrudniony kontakt z administratorem technicznym (MK),
– mieliśmy wgrywać kopie i postawić forum wcześniej, ale znalazła się osoba która ma świeższy backup a nie wystawiła nam linków i to ona popchnie postawienie na nowym serwerze
– czas ten przeznaczamy aktualnie na adyt kodu (naprawdę, jest co) i dodatkowe zabezpiecznenia, m.in. zautomatyzowanie i zdywersyfikowanie backupów, siedzimy praktycznie całą adm. i moderacją oprócz 2 osób i pracujemy nad serwisem
– postaramy sie przenieść klucze i domene i zamieścić krótkie oświadczenie, było to niemożliwe do tej pory bo… i tu nie chcialbym się za bardzo rozpisywać, kogoś za to zlinczujemy ;-)
Oświadczenie podpiszemy naszymi kluczami publicznymi, żeby nie było wątpliwości kto do Was pisze.

Nie chce mówić nic więcej, dopóki sami nie uporamy sie z problemem; na pewno zostanie więcej opisane na forum. Dementuję tym samym insynuacje że problem tkwił w nieopłaceniu serwera – tą datę kontroluje osobiście cały czas i zapewniam że nie w tym tkwił problem. Z tego też miejsca chcialbym pozdrowić konkurencję która już zaczęła próbować budować swoje ego na niczym innym jak na kłamstwie. Toż to bzdura wierutna, że nie mamy funduszy na pokrycie kosztów VPSów i VPNów, jak to ktoś słusznie zauważył.

Cała ekipa ma się dobrze i nikt nie siedzi ani nigdzie się nie wybiera. Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację, sprawy by nie było gdyby nie doszło do zaniechania obowiązków, ale nie będę rozstrząsał.

Pozdrawiam serdecznie, The Venom Inside.

Tymczasem niestrudzony Zdzisław uruchomił nowe forum (chwilowo bez nazwy) pod adresem http://zdzichtfwlcpejle.onion. Na razie jest tam pustawo, ale serwis ruszył bodajże wczoraj zatem wobec braku rzeczywistej konkurencji wróżymy mu wielką, choć niekoniecznie spektakularną karierę.

Nowe forum Zdzisława

Nowe forum Zdzisława